شاخص

جاذبه های گردشگری ارمنستان

9659 2016/11/01
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4.3]

ارمنستان کشوری آسیایی/اروپایی است همسایگان آن ایران، ترکیه، جمهوری آذربایجان، جمهوری قره باغ و گرجستان هستند. پایتخت کشور ارمنستان شهر ایروان است که بزرگترین شهر آن نیز می باشد و دارای آب و هوا معتدل با زمستانی سرد است.

ارمنستان کشوری باستانی است. به طوریکه فرمانروای آن تبگرانس دوم در قرن اول پیش از میلاد دست به کشورگشایی می زد. ارمنستان شرقی در زمان امپراتوری ساسانی جزو ایران محسوب می شد و بخش غربی آن تحت حاکمیت امپراتوری روم بود. با توجه به این پیشینه، جاذبه های گردشگری کشور ارمنستان بسیار مورد توجه و زیبایند.

حدود 9 میلیون نفر ارمنی تبار در جهان زندگی می کنند که بیش از 3 میلیون از آنان در جمهوری ارمنستان ساکن هستند. یک میلیون و صد و سی و یک هزار ارمنی در روسیه، 560 هزار ارمنی در ایران، 556 هزار ارمنی در آمریکا و 540 هزار ارمنی در فرانسه ساکن هستند که این کشورها به ترتیب بیشترین ارامنه جهان را دارا می باشند.

ارامنه از قدیم در جنوب منطقه قفقاز ساکن هستند و آنان نیز همانند ایرانیان خود را آریایی میدانند و با ما ایرانیان رابطه بسیار خوبی دارند. مردم ارمنی از نظر فرهنگی شباهتهای زیادی با ایرانیان دارند که این برگرفته از تاریخ مشترک این دو کشور است. البته به دلیل نفوذ تاریخی روسیه در ارمنستان و نیز الحق ده ها ساله آن به اتحاد جماهیر شوروی سابق، آثار فرهنگ روسی نیز در بین آنان بسیار مشهود است. این کشور با اینکه تاریخ پر فراز و نشیبی داشته اما جاذبه های دیدنی ارمنستان به خوبی حفظ گردیده اند به گونه ای که اکنون جاهای دیدنی ارمنستان برای گردشگران بسیار با اهمیت اند.

پر طرفدار ترین ورزش در ارمنستان شطرنج است و بعد از آن می توان به بسکتبال و فوتبال اشاره کرد. هنر و موسیقی نزد ارامنه جایگاه ویژه ای دارد. به طوریکه پیانو بخشی از لوازم خانه ها به حساب می آید. این موارد نیز از جاذبه های توریستی ارمنستان به شمار می آیند.

کشور ارمنستان مهد نوشیدنی های الکلی است اما در خیابانها، یک ارمنی مست دیده نمی شود.

این کشور با ایرانسل و همراه اول قرارداد رومینگ دارد.

اطلاعاتی درباره کشور ارمنستان: 

زبان رسمی: ارمنی/روسی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری

جمعیت: حدود سه میلیون نفر

مساحت: 29,743 کیلومتر مربع

واحد پول: درام

پیش شماره: +374

احتلاف زمانی با ایران: نیم ساعت عقبتر

ولتاژ برق: 220 ولت

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای ارمنستان بر روی نام آنها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید