طبیعت زیبای دره ارغوان طرقبه

گزارش – دره ارغوان (7 خرداد 95)

12509 2016/05/30
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 4.3]

در تاریخ 7 خرداد ماه 1395، در ساعت 7:30 از محل دفتر مدیریت گروه به سمت دره ی زیبای ارغوان حرکت کردیم. بعد از گذشت 45 دقیقه طی کردن راه به مقصد مورد نظر رسیدیم، بیشتر مسیر آسفالت و کمی هم خاکی بود.

مکث برای خوردن صبحانه در هوای عالی

مکث برای خوردن صبحانه در هوای عالی

رسیدیم به ابتدای دره ارغوان، لیدر عزیز (آقای امید کمالی) با بررسی های قبلی، منطقه ای را برای پارک ماشین ها مشخص کردند. عجب هوای خوبی بود، فکر کنید در یک هوای بهاری با خنکای بادی که می وزید، نشستیم و برای خوردن صبحانه در طبیعت آماده شدیم.

حلیم نیشابوری

حلیم نیشابوری

صبحانه حلیم نیشابوری درجه یک بود. بعد از پخش کردن حلیم بین همه بچه ها، در کمال تعجب این بار دیگر بر سر قیمه دعوا نبود، چراکه مدیر محترم گروه آقای امیر قمصری سفارش دو برابر قیمه را داده بودن، در حدی که قیمه بصورت سر ریز پخش شد …

بعد از صرف صبحانه عالی و رفع کمی خستگی ناشی از ماشین، کمی عکس گرفتیم و دوباره به راه افتادیم. سوار ماشین ها شدیم تا در صورت امکان جلوتر برویم.

پیاده روی و شروع آب بازی

پیاده روی و شروع آب بازی

رسیدیم به منطقه ی مورد نظر، جایی که باید از ماشین ها پیاده شده و پیاده روی می کردیم. آماده شدیم برای پیاده روی در بین آب و مثل همیشه جایی که آب هست، آب باااااززززززی هم هست. دوستان در مسیر زیبای دره ارغوان هم از طبیعت بهره مند می شدن و هم از آب بازی (با تفنگ آب پاش، بطری و…) لذت می بردن.

فرار کردن بی فایده بعضی از دوستان از خیس شدن

گوشه ای از آب بازی

بعد از حدود 1 ساعت پیاده روی، به قسمتی زیبا با درختانی سرسبز رسیدیم. با مشورت آقایان قمصری و کمالی، برای استراحت، خوردن چای کوهی و دمنوش، در منطقه ای که سایه بود نشستیم.

چای کوهی و دمنوش مخصوص گروه

چای کوهی و دمنوش مخصوص گروه

چای کوهی آماده شد و خوردیم، جای همگی خالی چقدر هم چسبید. آقای قمصری پیشنهاد بازی پانتومیم رو دادن، که با استقبال عجیبی روبرو شدن. در ابتدا عده ای از دوستان هم تمایلی برای بازی نداشتن اما بازی انقدر انرژی بالایی داشت که همه در بازی شرکت کردن.

چقـــــــــــــــــــدر بهمون خوش گذشت، چه کلمات جالبی از ذهن بچه ها تراوش می کرد. براتون مثال می زنم : لق لقو دو ایکس لارج!!!، کپک ته اقیانوس و … .

عکس دسته جمعی فوق العاده در دره ارغوان

عکس دسته جمعی در دره ارغوان

بعد از بازی پانتومیم و خوردن دمنوش، زیر سایه درخت چند دقیقه ای رو کنار هم نشستیم و از طبیعت لذت بردیم.

با فرمان لیدر گروه به سمت پایین حرکت کردیم، تا برای ناهار آماده بشیم.

زیبایی های طبیعت دره ارغوان

زیبایی های طبیعت دره ارغوان

در راه برگشت هم دوستان از لذت آب بازی بهره مند شدن، و عده ای هم به عکاسی پرداختن.

سایه درخت و آب رودخانه ...

سایه درخت و آب رودخانه …

به مکان مناسب که رسیدیم، اطراق کردیم تا ناهار بخوریم. ناهار بسیار لذیذ و خوشمزه ما، جوجه مخصوص امید کمالی بود.

طبخ جوجه های مخصوص نشاط آوران

طبخ جوجه های مخصوص نشاط آوران

به کمک آقایان کمالی و قمصری، کم کم بساط آماده سازی ناهار محیا شد.

بازی در کنار طبیعت بی نظیر دره ارغوان

سرگرمی های گروه

در زمان آماده سازی جوجه مخصوص گروه، به پیشنهاد مدیر شروع به بازی هفت و حکم کردیم. به دلیل هیجان بالای بازی، بیشتر دوستان طرفدار بازی هفت بودن. با وجود هر شرایطی در اطراف گروه، ما از با هم بودن لذت میبردیم.

جوجه هایی که آماده خورده شدن هستند

جوجه مخصوص گروه

چقدر هیجان انگیز بود، وقتی شنیدیم ناهار آمادست و باید برای صرف ناهار در کنار رودخانه زلال و طبیعت با صفا آماده بشیم. باز هم با هماهنگی و همکاری دوستان ناهار در بهترین شرایط صرف شد. جا داره یه تشکر ویژه از کسانی که این غذای خوشمزه رو فراهم کردن، داشته باشیم.

انقدر همه چیز عالی بود، که باز هم انرژی داشتیم و به بازی پانتومیم پرداختیم. حدود 1ساعت و نیم از بازی گذشت، هر گروه با استراتژی خاص خودش کلمات رو برای حریف انتخاب می کرد. میتونید خودتون از روی کلمات قضاوت کنید : اعترافات ذهن بی آلایش، اخکوک سبز پشمالوک، زامسقه شل وارفته و …

طبیعت با صفای دره ارغوان

طبیعت با صفای دره ارغوان

بعد از بازی و خوردن عصرانه (کیک گردویی و آبمیوه)، به راه افتادیم تا به تاریکی شب نخورده، خونه باشیم. ساعت 4:45 از محل دره ارغوان حرکت کردیم.

راه برگشت عالی بود، چرا که هیچ ترافیکی نبود و بعد از گذروندن یک روز بی نظیر در طبیعت دره ارغوان، هیچ گزینه ای حالمون رو بد نکرد. مثل همه برنامه های گروه روزی عالی و پر انرژی و پر هیجان داشتیم. تشکر ویژه از همه عزیزانی که زحمت کشیدن، تا یک روز بی نظیر دیگر را در کنار هم سپری کنیم.

 

با تشکر و احترام
گنجعلی

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
 • هدیه

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما و بقیه دست اندرکاران,روز خیلی خوبی بود و خاطره انگیزی بود ممنونم همچنین از خانم گنجعلی با دیزاین و گردآوری عکسای زیبا..ممنونم

 • آریا

  با سلام خداییش حسودیم شد
  ولی حیف من شیفت شبم نمیتونم بیام
  خوش به حالتون

  • امیر قمصری

   به امید خدا در تعطیلیهای رسمی در خدمت شما هم خواهیم بود

 • المیرا

  خوش بحال تون ما ک پوکیدیم تو خونه همیشه خوش باشین