دره ارغوان مشهد

16390 ۱۳۹۷/۰۷/۲۱
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 4.2]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

دره ارغوان مشهد کجاست؟

استان خراسان رضوی یکی از استان های گردشگری کشور می باشد که جاذبه های طبیعی فراوانی را در خود جای داده است و دره ارغوان مشهد که با نام دشت ارغوان طرقبه مشهد نیز شهرت دارد، یکی از این جاذبه های بی نظیر می باشد. اگر شما به دنبال درختی با شکوفه های بنفش که به درخت عشق معروف است هستید، پیشنهاد میکنیم یک بار هم شده به این مکان طبیعی زیبا سفر کنید. دره ارغوان در نزدیکی شهر مشهد و در شهرستان طرقبه و بخش طرقدر قرار دارد و به همین جهت به آن دره ارغوان طرقدر نیز می گویند. سالانه تعداد زیادی از افرادی که در تور مشهد ثبت نام کرده اند، به این دره می آیند و با دوربین های حرفه ای، تصاویر بسیار زیبایی را ثبت می کنند.

درختان دره ارغوان طرقبه مشهد که به درخت عشق معروف هستند، بین 3 تا 10 متر ارتفاع دارند و در تمامی قسمت های آنها می توان گل‌ های ارغوان را دید. از ویژگی های پوشش گیاهی این منطقه، مقاوم بودن آن در برابر سرما، خاک ضعیف و آلودگی هوا می باشد و همین موضوع باعث فراوانی این نوع درخت در سطح شهرها شده است.

در دره ارغوان طرقبه مشهد علاوه بر درختان ارغوان، چند چشمه و انبوهی از درختان چنار به چشم می خورد که بر زیبایی های این منطقه گردشگری افزوده اند. علاوه بر این اهالی این منطقه از شاخه های ارغوان که از انعطاف خاصی برخوردار هستند، سبدهای ویژه ای درست میکنند و این سبدها در بخش صنایع دستی آنها جای می گیرد که به آن سبد بافی یا ارغوان بافی می گویند.

دشت ارغوان مشهد در ییلاقات اطراف شهر واقع شده است و همین موضوع باعث کمتر بودن دما این منطقه نسبت به مناطق اطراف آن می باشد، لذا اگر تصمیم به بازدید از این جاذبه طبیعی گرفتید پیشنهاد میکنیم پوشش بیشتری با خود به همراه ببرید.

علاوه بر این، به دلیل خنک تر بودن هوا در منطقه طرقبه، زمان گلدهی درختان عشق در این منطقه حدود دو هفته پس از گلدهی آنها در شهر مشهد می باشد. اما به طور کلی بهترین زمان برای سفر به دره ارغوان در مشهد از اواخر فروردین ماه تا اواسط اردیبهشت ماه می باشد.

آدرس دره ارغوان مشهد : چهار کیلومتری شهرستان طرقبه، بخش طرقدر

عکس های دره ارغوان مشهد

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید