دشت نرگس بهبهان خوزستان

28823 ۱۳۹۷/۰۷/۲۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4.3]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

دشت نرگس بهبهان خوزستان کجاست؟

دشت گل نرگس واقع در بهبهان شهری در جنوب شرقی استان خوزستان است. شهر بهبهان دارای آب هوای کوهپایه ای و نیمه بیابانی می باشد. جمعیت این شهر طبق سرشماری سال 1390 بیش از 213 هزار نفر می باشد. دشت نرگس بهبهان قدیمی ترین نرگس زار ایران است و قدمت آن به چهارهزار سال قبل می رسد.

دشت نرگس زار بهبهان استان خوزستان در جشنواره سال 1992 هلند رتبه نخست را کسب کرد. در گذشته مهریه دختران بهبهانی گل نرگس بوده است و در تایید این سخن می توان به کشف تابوت طلایی که متعلق به یکی از شاهزاده های ایلامی اشاره کرد که دکمه های پیراهن او با طرح گل نرگس تزیین شده و به روی تابوت نیز مشاهده می شود. گل نرگس در وسعتی بالغ بر 200 هکتار و به دو صورت دیمی و آبیاری کشت می شود. دشت نرگس بهبهان دارای چهار نوع گل نرگس به نام های شهلا، گل پر، پنجه گربه ای و مسکین می باشد.

کاشت پیاز گل نرگس از مهرماه آغاز می شود و برداشت آن از دی ماه تا اوایل اسفندماه به طول می انجامد و هم اکنون در سلسله کوه های زاگرس واقع در استان های ایلام ، خوزستان و فارس انجام می شود. هر سال در 29 دی ماه جشنواره گل نرگس در بهبهان برگزار می شود. گل نرگس بهبهان در سال 1393 ثبت ملی شد. اما به دلیل بی توجه ای مسئولین امکانات گردشگری مناسبی برای این مکان زیبا فراهم نشده است و همچنین علی رغم اینکه گل نرگس تبت ملی می باشد اما بیمه نیست.

دشت گل نرگس بهبهان یکی از جاذبه های طبیعی و همچنین گردشگری واقع در استان خوزستان می باشد که شما می توانید در تور خوزستان گردی از این مکان بازدید به عمل آورید.

آدرس دشت نرگس بهبهان : استان خوزستان، شهرستان بهبهان، بخش سالار آباد

عکسهای دشت گل نرگس بهبهان

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • ویدا کربلای استان اصفهان

    با سلام
    لطفا اطلاعاتی در اختیار تور گردشگری ما قرار دهید زمان جشنواره گل نرگس چه تاریخی است و در کجا می توان گردشگران را سکنی داد و یا روستایی هست که پذیرای 30 نفر باشد تلفن 09302616981 یا ساعت 9 شب به بعد 32337971 کد اصفهان 031 می باشد ممنون

  • R M

    هر چی بگم عالیه بازم کم گفتم…