بندر قدیمی مارسی فرانسه

10224 2018/11/12
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]

بندر قدیمی مارسی کجاست؟

کشور فرانسه را می توان از جمله گردشگری ترین کشورهای جهان دانست که جاذبه های تاریخی و طبیعی آن باعث شده اند هر ساله گردشگران زیادی جهت بازدید از آنها به این کشور زیبا سفر کنند. اگر از جاذبه های پایتخت این کشور یعنی شهر پاریس صرف نظر کنیم، تعداد زیادی جاذبه گردشگری در سایر شهرهای این کشور به چشم می خورد که از جمله آنها می توان به بندر قدیمی مارسی فرانسه اشاره کرد. شهر مارسی دومین شهر بزرگ این کشور می باشد و بندر آن حدود 2 هزار سال می باشد که مرکز اصلی فعالیت ها و قلب تپنده این شهر به حساب می آید.

بندر قدیمی در مارسی سرشار از جاذبه های گردشگری می باشد که هم اکنون به برسی آن می پردازیم. این بندر از گذشته دور مرکز فعالیت های دریایی شهر بوده است و بازار ماهی فروشان در آن واقع شده است. این محل پر از قایق های قدیمی می باشد که به فعالیت صید ماهی مشغول هستند و هر روز صبح عده زیادی جهت خرید غداهای دریایی به این منطقه می آیند. علاوه بر این در بخش شمالی بندر، فانوس دریایی سنت ماری که ساخت آن به سال 1855 برمیگردد واقع شده است که به عنوان محلی جهت عکس گرفتن گردشگران تبدیل شده است.

اگر به دنبال صرف یک غذای دریایی لذیذ هستید، بندر مارسی یک مکان ایده آل برای شما می باشد. در کناره های این بندر تعداد زیادی رستوران واقع شده اند که بهترین رستوران های این شهر نیز می باشند و شما می توانید علاوه بر صرف غذای دریایی در فضای باز، از آفتاب گرم جنوب فرانسه نیز لذت ببرید. همچنین در اطراف این بندر جاذبه های گردشگری فراوانی واقع شده اند که از جمله آنها می توان به موزه مارسی قدیم که قدمت آن به قرن 16 میلادی برمیگردد و همچنین کلیسای کاتولیگ مارسی که در قرن 12 با سبک معماری ایتالیایی ساخته شده است اشاره کرد. همچنین صومعه سنت ویکتور که یکی از اولین بناهای مذهبی فرانسه می باشد و ساخت آن به قرن 15 میلادی برمیگردد در نزدیکی این محل ساخته شده است.

اما بازدید از بندر قدیمی مارسی بدون بازدید از جزیره Château d’If کامل نخواهد بود. این جزیره در فاصله 20 دقیقه ای بندر واقع شده است که شما می توانید از طریق قایق های موجود در بندر خود را به آن برسانید. در قرن 16 در این جزیره قلعه ای بزرگ ساخته شد که بیشتر شهرت خود را از داستان کنت مونت کریستو نوشته الکساندار دوما دارد.

عکس های بندر قدیمی مارسی

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید