جاذبه های گردشگری ازبکستان

13981 2018/01/31
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 9 امتیاز : 4.6]

کشور ازبکستان یکی از کشورهای آسیای میانه است که در همسایگی کشورهای قزاقستان، قرقیزستان، ترکمنستان، تاجیکستان و افغانستان قرار دارد. نام ازبکستان همانند بسیار از کشورهای این منطقه از دو بخش تشکیل شده است، ازبک و ستان که معنی سرزمین ازبک ها می باشد. تاشکند پایتخت و مهمترین شهر ترکمنستان می باشد. از دیگر شهرهای مهم ترکمنستان می توان به خیوه، بخار و سمرقند اشاره کرد که در کنار جاده ابریشم قرار دارند و از این رو تاریخی بسیار غنی دارند.

ازبکستان کشوری با آب و هوای گرم خشک است و هیچ مرز مشترک با آب های آزاد ندارد. با این حال ازبکستان صاحب چهارمین ذخیره بزرگ طلا می باشد و سالیانه نزدیک به 80 تن طلا را از معادن خود استخراج می کند. همچنین این کشور دارای ذخایر بزرگ نفت و گاز است که ازبکستان را در موقعیت خوبی قرار می دهد. این کشور همانند ترکمنستان یکی از بزگترین تولید کننده و صادرکننده های پنبه است و صدرات پنبه یکی از پایه های اصلی اقتصاد این کشور است.

بیشتر مردم ازبکستان پیرو دین اسلام هستند و با توجه به پیشینه ای که با ایران دارند، کمی زبان فارسی را متوجه می شوند. عبور جاده ابریشم از ازیکستان باعث شده است تا این کشور از نظر تاریخی و فرهنگی بسیار غنی باشد. هنر و شعر در میان مردم ازبکستان جایگاه ویژه ای دارد. همچنین با توجه به اینکه این کشور جزیی از خاک شوروی سابق بوده است، می توان کمی از فرهنگ روسی را نیز در بین مردم دید.

ترکمنستان طبیعیت جذابی دارد که شما را مجذوب خودش می کند. همچنین دیدن فرهنگ و آداب و رسوم مردم ازبکستان در کنار نمادهای تاریخی این کشور بسیار جذاب است. منطقه رجیستان، مسجد بی بی خانم، آرک بخارا، گور امیر، موزه امیر تیمور، موزه هنرهای کاربردی و باغ گیاه شناسی تاشکند از جمله مناطق گردشگری ازبکستان می باشند.

اطلاعاتی در مورد کشور ترکمنستان:

زبان رسمی: ازبکی

مذهب: اسلام

نوع حکومت: جمهوری پارلمانی

جمعیت: حدود 31 میلیون و 850 هزار نفر

مساحت: 448,978 کیلومتر مربع

واحد پول: سوم (UZS)

UZS 8,121.74 = $1

پیش شماره: +998

اختلاف زمانی با ایران: یک ساعت و نیم جلوتر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور ترکمنستان بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

جاذبه های گردشگری تاشکند ازبکستان

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید