برکه دریا دولت بندرعباس

12305 2018/11/18
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تاریخچه برکه دریا دولت به حدود صد سال پیش برمیگردد.

برکه دریا دولت کجاست؟

استان هرمزگان یکی از استان های توریستی ایران می باشد که در آن جاذبه های گردشگری فراوانی را چه در بخش طبیعی و چه در بخش تاریخی می توان یافت و همین موضوع باعث شده است این استان به یکی از گردشگری ترین استان های کشور تبدیل شود. همانطور که گفتیم در این استان جاذبه های فراوانی را می توان یافت که از جمله آنها می توان به برکه دریا دولت بندرعباس که با نام های برکه دریا دولت بندرلنگه یا برکه دریا دولت بندر کنگ نیز شناخته می شود، اشاره کرد. این برکه در اصل یک آب انبار تاریخی می باشد که در شهرستان بندر لنگه و در بخش کناری شهر کنگ واقع شده است.

عکس برکه دریا دولت

همانطور که گفتیم برکه دریا دولت یک آب انبار تاریخی می باشد و در گذشته از آن جهت ذخیره سازی آب استفاده می شده است. آب این برکه نیز مانند سایر برکه های کشور از طریق باران و همچنین جویبار های فصلی تامین می شود. این آب انبار به صورت مدور ساخته شده است و دارای 28 متر قطر و 14 متر عرض می باشد و نکته جالت در ساخت آن، فاقد سقف بودن آن می باشد. دیوار های اطراف این آب انبار 3 متر طول دارند و ضخامت آنها حدود یک متر می باشد. علاوه بر این، این بنا پس از آب انبار های گراش در استان فارس و آب انبار سردار محله در شهر ری، بزرگ ترین آب انبار کشور می باشد و همین وسعت باعث شده است که آن را برکه دریا دولت بنامند.

این برکه از جمله جاذبه های تاریخی استان هرمزگان به حساب می آید که شما می توانید در تور بندرعباس گردی از آن نیز همچون سایر جاذبه های این استان دیدن کنید.

آدرس برکه دریا دولت : استان هرمزگان شهرستان بندرکنگ، بخش مرکزی، کناره شهر کنگ

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید