france

جاذبه های گردشگری فرانسه

10720 2016/08/17
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

جمهوری فرانسه، بزرگترین کشور اروپای غربی است و بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، اسپانیا و آندورا همسایگان آن هستند و با یک تونل دریایی به انگلستان راه دارد.

جمعیت کشور فرانسه چیزی بالغ بر 63 میلیون نفر است که در جهان بیستمین میباشد. این کشور عضو اتحادیه اروپا بوده و در شورای امنیت سازمان ملل دارای حق وتو است. پایتخت و بزرگترین شهر فرانسه نیز پاریس است. 

هم اکنون با ویزای مسافرتی یکی از کشورهای اروپایی عضو شنگن مثل فرانسه می توان به اکثر کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا مسافرت کرد. براساس قرارداد “شنگن” که فرانسه از امضاکنندگان است، مرز کشورهای امضاکننده عملا برداشته شد و در نتیجه، دارندگان ویزای هر یک از اعضا اجازه می یابند که برای مدت محدودی به سایر کشورهای هم پیمان مسافرت نموده و پس از آن به کشور محل اقامت برگردند.

کشور های عضو قرار داد شنگن عبارتند از بلژیک، استونی، فنلاند، فرانسه، یونان، ایتالیا، ایسلند، لتونی، لوکزامبورگ، لیتوانی، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوانی، اسپانیا، سوئد، چک، آلمان، مجارستان و اتریش.

این رویداد دارای پیامدهایی در گردشگری از جمله جاذبه های گردشگری کشور فرانسه بوده است. از جمله اینکه شما با ورود به هر یک از این کشور ها می توانید به کشور های دیگر اعضا مسافرت نمایید و چون مسافرت های داخلی در اروپا به صورت زمینی بسیار جذاب است. پس باید اطلاعات بیشتری از راه و رسم مسافرت زمینی در این کشورها هم داشته باشید. پس تماشای جاذبه های توریستی فرانسه و دیگر کشور ها بسیار راحت شده است.

جاذبه های کشور فرانسه بسیار زیبا و اکثرا هنرمندانه میباشند و هر ساله گردشگران بسیاری را به سمت این کشور جذب مینماید.

شهرهای معروف فرانسه پاریس، لیون، مارسی، نیس، آنانسی، و تلوز می باشند. مردم این کشور فرانسوی زبان هستند و به ندرت انگلیسی حرف می زنند. اگر سوال خاصی داشتید که در این کشور یا هر کشور دیگر نتوانستید پاسخ آن را از مردم خیابان بگیرید به هتل ها یا توریست اینفرمیشن های آنجا مراجعه فرمایید.

فرانسه از آب و هوایی معتدل و چهار فصل بر خوردار است اما آب و هوای نواحی مختلف آن کمی متفاوت است. اگر کشور محل اقامت شما هلند، بلژیک، آلمان و کشور های اسکاندیناوی که فاقد طبیعت و هوای مطلوب است باشد، کشورهای فرانسه، اسپانیا و ایتالیا می تواند برای تعطیلات زمستانی و تابستانی مناسب باشد. دوچرخه سواری هم، علاوه بر جاذبه گردشگری فرانسه علاقمندان بسیاری دارد.

جاهای دیدنی فرانسه در جنوب بسیار عالی هستند و دارای سواحل گرم نیز میباشند. بندر مارسی و شهر نیس مکانی گرم برای توریست های علاقمند به دریا است. سواحل این شهرها روز و شب شلوغ و کار رستوران ها و فروشگاه ها پر رونق است.

مردم فرانسه مثل ما ایرانیان صبح ها عادت به خوردن نان تازه و گرم دارند و می توان آنها را در صف نانوایی و یا در خیابان ها با یک نان بلند دید. به نانوایی “بولانژری” می گویند.

فرودگاه پاریس بسیار بزرگ و پیچیده است و از به نوعی از جاهای دیدنی فرانسه محسوب میشود. سعی کنید به هنگام بازگشت ساعاتی قبل از حرکت در فرودگاه باشید و در حین گردش از پرواز جا نمانید.

گردشگری با اتومبیل در کشورهای اروپایی طرفداران زیادی دارد. ممکن است شما هم تصمیم بگیرید که در آنجا اتومبیل اجاره کنید و با اتومبیل گردشگری کنید، پس گواهینامه بین المللی را قبل از سفر بگیرید و همراه خود داشته باشید.

بسیاری از توریست ها با اجاره کمپیر در شهرها و کشورهای مختلف اروپا گردشگری می کنند. کمپ زدن در فرانسه ممنوع است اگر قصد کمپ زدن دارید بهتر است به کمپینگ ها بروید. اما در مناطق کوهستانی اگر با کمپر هستید می توانید در بعضی نقاط بمانید. درپایان پیک نیک، زباله خود را در محل رها نکنید.

نکته قابل توجه در این کشور رنگ تابلوهای ورود به اتوبان است که با سایر کشورهای اروپایی فرق می کند. رنگ اتوبان سبز و رنگ جاده معمولی آبی است. اگر اتومبیل دارید و نمی خواهید وارد اتوبان شوید و پول پرداخت کنید تابلوهای رنگ سبز را دنبال کنید.

اگر در این کشور و سایر کشورهای اروپایی تصادف رانندگی کردید و یا مشکلی پیش آمد که حق با شماست به این نکته توجه داشته باشید که از صحنه تصادف به خوبی عکس بگیرید. هر حرفی را که در ابتدا بزنید آن را به حساب خواهند آورد. اگر شاهدی وجود داشت نام، شماره تلفن و آدرس وی را یادداشت کنید. هیچ برگه ای را امضا نکنید مگر اینکه از متن آن به خوبی آگاهی یابید.

مدارک ماشین، گواهینامه، بخصوص کارت بیمه اتومبیل را همراه داشته باشید. به کشورهایی که قصد عبور دارید توجه کنید که بیمه شما در آن کشورها معتبر باشد، در غیر این صورت دچار دردسر و متحمل هزینه بسیار خواهید شد.

اگر با اتومبیل سفر می کنید، چنانچه اتومبیل تان در حین سفر خراب شد و به کمک احتیاج داشتید. ابتدا اتومبیل خود را در جای مناسب پارک کرده و بعد از روشن کردن فلاشر و پوشیدن جلیقه مخصوص شبرنگ دار، مثلث هشداردهنده را در جای مناسب بگذارید، قبل از تلفن زدن به امداد جاده و یا پلیس، کد جاده که در روی تابلوهای کوچک در کنار جاده نصب شده را یادداشت کرده و به مرکز امداد بدهید.

بعضی از کشور ها در کنار اتوبان ها تلفن هایی نصب کردند که با برداشتن گوشی آنها، به مرکز امداد متصل می شوید. این تلفن ها کد محل ایستادن شما را بطور اتوماتیک به مرکز امداد اطلاع می دهند.

نکته مهم دیگر تابلوهای هشدار دهنده بالا آمدن آب است. کشور فرانسه در مناطق کوهستانی از آب برای به دست آوردن الکتریسیته استفاده می کند. یک رودخانه خشک و بدون آب می تواند در عرض چند ثانیه به سیلابی بزرگ مبدل گردد. مواظب بچه ها در مناطق کوهستانی باشید. حتی برای لحظه ای به این گونه رودخانه ها نزدیک نشوید و به این تابلو در فرانسه توجه کافی داشته باشید.

جاده های محلی در منطق کوهستانی زیبا و پر از گیاهان گوناگون است. توجه داشته باشید چیدن گل و گیاه در کوهستان ممنوع است. به تابلو های هشدار دهنده و رادارها توجه کافی داشته باشید.

مردم فرانسه و ایتالیا نسبت به سایر کشورهای اروپایی خانوادگی تر و در مناطق کوهستانی بر خلاف شهرهای بزرگ با محبت تر هستند و با کلمه بنژو و روی باز با توریست ها بر خورد می کنند. شما هم در جواب می توانید با گفتن همان کلمه، رابطه را صمیمی تر کنید.

اطلاعاتی در مورد کشور فرانسه:

زبان رسمی: فرانسوی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری

جمعیت: حدود 63 میلیون نفر

مساحت: 55,000 کیلومتر مربع

واحد پول: یورو (Euro – EUR)

€0,8 = $1

پیش شماره: +33

اختلاف زمانی با ایران: سه ساعت و نیم عقب تر

ولتاژ برق: 220 ولت

آب لوله کشی: قابل نوشیدن

ویزا: نیاز به ویزای شنگن دارد.

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای فرانسه بر روی نام آنها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید