آبشار گزو مازندران

13451 2018/05/12
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 3.7]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار گزو مازندران یکی از جاذبه های طبیعی این استان است که در فاصله 40 کیلومتری از قائمشهر قرار دارد. ابشار گزو در واقع دو آبشار پشت سر هم است که در مجموع ارتفاعی نزدیک به 48 متر دارند و به عنوان یکی از بلندترین آبشارهای ایران شناخته می شود. آبشار گزو در استان مازندران در فاصله 15 کیلومتری از زیرآب سوادکوه و در منطقه سرسبز و جنگلی لفور قرار دارد. ارتفاع آبشار اول حدود 5 متر و آبشار دوم حدود 43 متر است.

برای دیدن آبشار گزو سوادکوه باید از طریق جاده کارسنگ در نزدیکی سد البرز و یا جاده جمشید آباد در 5 کیلومتری روستای زیرآب، خود را به منطقه لفور برسانید. پس از طی مسافتی به امامزاده سه بزرگوار گزو می رسید و از آنجا با یک ساعت پیاده روی، آشبار گزو را در جنگل پیدا خواهید کرد. مسیر رسیدن به آبشار گزو سوادکوه کمی سخت و طولانی است، به همین دلیل طبیعت اطراف آبشار بسیار بکر می باشد و برای علاقه مندان به طبیعت، بسیار جذاب خواهد بود.

آبشار گزو در استان مازندران در دل جنگل قرار دارد. پوشش گیاهی زیبا و متنوع منطقه منتظر چشم نوازی را پدید آورده است. نمای آبشار گزو قائمشهر در حالی که از بالای صخره سرازیر می شود چشم هر بیننده ای را خیره می کند. آب و هوای منطقه در فصول بهار و تابستان دل انگیز است و در گزمای تابستان، خنکی دلپذیری دارد. در اطراف آبشار می توان به راحتی کمپ زد و از طبیعت زیبای اطراف آبشار بهره برد.

محیط جنگلی و گیاهانی که بر روی صخره رشد کرده اند، بهشت را برای شما تداعی می کند. اگر به طبیعت گردی و دیدن مناظر طبیعی بکر علاقه دارید، نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند دیدن آبشار گزو زیرآب را از دست ندهید. این آبشار یکی از جاذبه های طبیعی و گردشگری مازندران است که شاید مسیر دسترسی به آن سخت باشد، اما پس از رسیدن و دیدن آبشار متوجه می شوید کاملا ارزشش را داشته است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید