آبشار تنگ دم اسب شیراز

20273 ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 10 امتیاز : 4.6]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار تنگ دم اسب شیراز یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی استان فارس است. استان فارس با توجه به تاریخچه غنی و پربارش، آثار تاریخی فراوانی دارد که باعث می شود هرساله گردشگران زیادی از داخل و خارج از کشور برای دیدن آنها عازم این استان زیبا بشوند. شهر شیراز که یکی از زیباترین شهرهای ایران است، با داشتن آثار تاریخی ارزشمند و زیبایش، نگین استان فارس به شمار می رود. اما استان فارس جاذبه های طبیعی زیادی نیز دارد که شاید نامشان در سایه جاذبه های تاریخی این استان قرار گرفته باشد و کمتر مورد توجه قرار گرفته باشند.

آبشار تنگ دم اسب که در منطقه کوهمره سرخی قرار دارد یکی از جاذبه های طبیعی و زیبای استان فارس می باشد. تنگ دم اسب فارس در فاصله 65 کیلومتری از شهر شیراز و در سمت جنوب آن قرار دارد. برای دیدن آبشار تنگ دم اسب فارس باید از شهر شیراز به سمت روستای کره بروید. پیمودن مسیر رسیدن به آبشار نیز بسیار لذت بخش است و با توجه به اینکه در راه باید از رودخانه های خروشانی عبور کنید، هیجان خاص خود را دارد.

آشبار تنگ دم اسب در استان فارس از جریان رودخانه دم اسب در ارتفاعات صخره ای نزدیک روستای کره به وجود آمده است. در این منطقه به خاطر رانش زمین یک دریاچه با طولی نزدیک به 200 متر به وجود آمده است. از دریاچه که عبور کنید می توانید آبشار تنگ دم اسب را ببینید. برای رسیدن به آبشار تنگ دم اسب کره در برخی موارد باید به ناچار از شکاف ها و تنگه های که به اندازه یک نفر جا دارند، عبور کنید. برای همین به همراه داشتن لباس مناسب و تجهیزات لازم ضروری است.

آب و هوای منطقه اطراف آبشار در فصول بهار و تابستان کمی خنک و در زمستان بسیار سرد است. اگر تحمل سرما را ندارید نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در فصول سرد سال از آن دیدن نکنید. آبشار تنگ دم اسب یکی از جاذبه های گردشگری فارس است که هرساله میزابن گردشگران و طبیعت گردان زیادی است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید