غار چاه درغول شیراز

14489 ۱۳۹۶/۱۰/۱۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 12 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان فارس با جاذبه های گردشگری فراوانی که دارد همیشه یکی از مقاصد اصلی مسافران بوده است. قدمت تاریخی، طبیعتی زیبا و چشم نواز، مردمانی خونگرم و مهمان نواز که در تمام ایام سال پذیرای گردشگران هستند، باعث می شود تا استان فارس و به خصوص شهر شیراز، جزو اولویت های گردشگران داخلی و خارجی باشد. اما طبیعت شیراز تنها محدود به باغ ها و درختان سرسبز نمی شود. غار چاه درغول شیراز یکی از جاذبه های طبیعی فارس است که شاید کمتر شناخته شده باشد، اما برای علاقه مندان به غارنوردی و طبیعت بسیار جذاب است.

غار چاه درغول در زمره غارهای عمودی قرار می گیرد. به همین دلیل برای فرود به آن نیازمند تجهیزات کوهنوردی هستید. همچنین حتما به صورت تیمی برای اکتشاف غار اقدام کنید و از یک راهنما که به مسیر غار آشنا باشد نیز کمک بگیرید. فرود به غار درغول در شب کمی مشکل و خطرناک می باشد و بهتر است در طول روز اقدام کنید. مواردی را که راهنما گوشزد می کند، رعایت کنید تا بدون هیچ مشکلی از دیدن این جاذبه زیبا و بکر لذت ببرید.

غار چاه درغول فارس جزو غارهای آهکی است و اثرات آن بر دیواره های غار مشهود می باشد. برای دیدن غار باید از شهر شیراز به سمت خرامه حرکت کنید. پس از پیمودن حدود 30 کیلومتر از جاده، در سمت چپ جاده ای فرعی شما را به سمت روستای تربرا می برد که غار چاه درغول در استان فارس در دره ای نزدیک این روستا قرار دارد.

نام غار درغول شیراز به دلیل ترسناک و مرموز بودن آن انتخاب شده است. مردم روستا داستان های زیادی در مورد غار برای تعریف کردن دارند و عده ای معتقدند در گذشته انسان هایی درون غار درغول فارس زندگی می کرده اند.

غار درغول یکی از جاذبه های گردشگری فارس می باشد که کمتر مورد توجه قرار گرفته است. با این حال اگر به غارنوردی علاقه دارید نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند تا از این غار مرموز دیدن کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید