آبشار لاتون گیلان

17558 2017/12/04
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 12 امتیاز : 4.8]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان گیلان را شاید بتوان بهشت ایران نامید. آب و هوای مساعد و بارش های فراوان در این استان باعث سرسبزی و نشاط این استان شده است. وضعیت جغرافیایی و سرسبزی استان گیلان باعث شده تا جاذبه های طبیعی فراوانی در این استان به وجود بیاید. جاذبه هایی مانند جنگل های زیبا و انبوه و آبشارهایی دیدنی.

آبشار لاتون از آبشارهای استان گیلان و یکی از جاذبه های این استان می باشد. این آبشار را بومیان با نام بارزاو نیز می شناسند. یکی از ویژگی های آبشار لاتون این است که همیشه جریان دارد و آبریز آن قطع نمی شود. سرچشمه آبشار لاتون دامنه های کوه اسپیناس می باشد و پس از اینکه از آبشار سرریز شده به رودخانه لوندیل می پیوندد. رودخانه لوندیل نیز پس از عبور از  روستای کوته کومه و شهر لوندیل به دریای مازندران می ریزد.

برای دیدن آبشار لاتون آستارا باید به روستای کوته کومه در شهرستان آستارا سفر کنید. از روستا تا آبشار یک مسیر طولانی پیاده روی به طول 6 کیلومتر وجود دارد. این پیاده روی حدود 4 ساعت طول می کشد. برای رسیدن به آبشار حتما از یک راهنما استفاده کنید، چون مسیر جنگلی است و احتمال اینکه مسیر را گم کنید زیاد می باشد.

در طول مسیر می توان از تپه های جنگلی، سرسبزی و نشاط منطقه لذت برد. از کناره رود لوندیل که پیش بروید به آبشار می رسید. آبشار لاتون لوندیل از نیم کیلومتری قابل رویت است و منظره ای که پیش رویتان قرار دارد، قطعا شما را شگفت زده خواهد کرد.

ارتفاع آبشار لاتون کوته کومه نزدیک به 105 متر می باشد و در نزدیکی آن آبشار دیگری با ارتفاع 65 متر نیز وجود دارد. همچنین بالاتر از آبشار لاتون سه حوض طبیعی وجود دارد که هر کدام آبشارهایی به ارتفاع 10 متر دارند.

صدای آبشار لاتون در استان گیلان در کنار هوای تازه این منطقه روح شما را تازه می کند. در اطراف آبشار می توان درختان سیب وحشی، گردو، فندق، گلابی، آلو و به را مشاهده کرد. همچنین جانورانی مانند اسب، جوجه تیغی، گراز و گرگ در اطراف آبشار زندگی می کنند. در موارد نادری خرس نیز در این منطقه مشاهده شده است بنابراین جوانب احتیاط را رعایت کنید.

آبشار زیبای لاتون تنها یکی از جاذبه های گردشگری گیلان می باشد. بهترین فصول برای بازدید از این آبشار بهار و تابستان است که آب و هوای مساعدی دارد. در صورتی که به استان گیلان سفر کردید، نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند از این آبشار زیبا دیدن کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید