india

سوغات هند چیست

43345 2016/02/08
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 47 امتیاز : 3.5]

سوغات هند موضوعی است که در این بخش به آن میپردازیم. هند کشوری است پهناور با شگفتی های بسیار که نظر گردشگران را به خود جلب می کند و در زمینه جذب توریست جایگاه خوبی دارد و آن هم بواسطه ی طبیعت بکر و آثاری تاریخی گوناگون این کشور است. در این مقاله بهترین سوغاتی های هند را معرفی می کنیم زیرا سفر به هند در بین گردشگران ایرانی محبوبیت بسیاری دارد و طبق فرهنگی که داریم خرید سوغات در هر سفر اهمیت بسیاری دارد و در این میان شهرهای هند دهلی، گوا، جیپور و آگرا که میزبان گردشگران زیادی است. در این مقاله قصد داریم سوغات هندوستان که در اکثر شهرهای آن در دسترس هستند را معرفی کنیم.

دیگر سوغاتی های کشور هندوستان:

 • کوسن
 • منسوجات زیبا
 • عطر
 • گیاهان سنتی و دارویی
 • صنایع دستی  
 • چای هند

زیورآلات هند

Jewelry India

زیورآلات هند، در فرهنگ مردم هند جایگاه ویژه ای دارند و زن و مرد این کشور به طلا علاقه بسیاری دارند. می توان گفت طلا و جواهرات از اصلی ترین سوغات کشور هند هستند. شما می توانید به مغازه های عرضه کننده زیورآلات که در اکثر مراکز خرید به چشم می خورند، مراجعه کنید و با توجه به طرح و قیمت مورد نظر خود، بعنوان سوغاتی از هند، طلا تهیه کنید.

ساری هند

sari-india

ساری یکی از لباس های زنانه ی سنتی و محلی هند است و یکی از متداولترین لباس هایی است که زنان هندی آن را میپوشند و تنها تفاوت در طرح پارچه و قیمت آنهاست. در مراسمات و جشن های هندی بسیاری از زنان هند این لباس زیبا را به تن دارند و در جشن ها کنار زیورآلات، به طرف مقابل هدیه می دهند. برای تهیه ساری به فروشگاه های پوشاک بانوان سری بزنید و برای خود یا عزیزانی که در این سفر همراهتان نبودند به تناسب سلیقه انتخاب کنید.

ادویه ی هند

Spice of India

ادویه هند یکی از مهمترین عناصر ترکیب شده در غذاهای هندی است. در تمام دنیا مراحل تهیه یک غذا یکسان است و تفاوت تنها در ادویه هایی است که در غذا استفاده می شوند. با چشیدن غذاهای هندی متوجه علاقه ی مردم هند به استفاده از ادویه در غذا پی خواهید برد که درصد قابل توجه ادویه ی غذا را فلفل تشکیل میدهد. از جمله مهمترین ادویه های هند میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

زردچوبه : این پودر در شمال و جنوب هند بعمل می آید. و به علت قیمت بالای زعفران جایگزینی برای رنگ دار کردن غذاست. در ادویه کاری هندی یکی از مواد اصلی است.

زیره : زیره بسیار معطر است که در مناطق گرمسیر بعمل  می آید و در تهیه ادویه کاری هم جز مهمی است.

خردل : یکی از ادویه های معطر است که به تنهایی قابل استفاده نیست و با برخی از گیاهان و موتد مانند فلفل، روغن گندم و … مورد استفاده قرار میگیرد.

ادویه های دیگری تخم گشنیز، پودر کاری، تمبر هندی، دارچین، شیره انقور، هل سیاه (ملکه ادویه ها)، پودر فلفل قرمز (پادشاه ادویه ها) هستند.

همچنین به ترکیب ادویه ها ماسالا می گویند که هر غذا ماسالای مخصوصی دارد، گرام ماسالا معروفترین آنهاست به معنی ادویه تند که در هند طرفداران بسیاری دارد شما می توانید از این ادویه ها برای استفاده خود و یا سوغات تهیه کنید، چون بسیاری از افراد هند را به ادویه آن میشناسند.

مراکز خرید هند

shopping india

در این بخش تعدادی از مراکز خرید که می توانید سوغاتی های هندوستان را از آنجا خرید کنید، معرفی می کنیم:

بازار خاری بائولی : بازاری که در دهلی واقع شده و از گذشته های دور در زمینه ادویه شهرت بسیاری دارد.

مرکز خرید بهشت : این بازار در دهلی قرار دارد و می توان در آن لباس های سنتی و زیبا، لباس های ابریشمی، طلا، روسری و … را تهیه کرد.

مرکز خرید روستای حوض خاص : این بازار از مراکز مهم تجاری برای تبادل کالا در دهلی است و اجناس ارزشمند و جواهرات از جمله مواردی است که در این بازار به چشم می خورد و یکی از جاذبه های توریستی دهلی است.

مرکز خرید باغ کارول : این مرکز در دهلی قرار دارد و جواهرات، فرش و زیرانداز، لباس های ابریشمی، روسری و … از جمله کالاهای عرضه شده در آن هستند.

خیابان بابا خاراک : این خیابان هم یکی از مراکز تجاری برای تبادل کالا در دهلی است و مانند سایر مراکز اجناس شاخص هند را می توان تهیه کرد.

مرکز دیلی هت : یکی دیگر از مراکز خرید دهلی که کالا های همچون لباس های هندی، طلا و … در آن عرضه می شوند.

مرکز خرید سدر : بزرگترین ناحیه تجاری دهلی که تمامی اجناس مورد استفاده گردشگران را می توان در آنجا یافت.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
 • علی

  عالی

 • اناهيتا

  هند اجناس بسیار ارزنده ای داره اول باید هند را گشت و بعد اگر فرصت شد خرید کرد

 • اناهيتا

  هند ارزنده ترین اجناس را دارد ولی مهمتر از ان فرهنگ و تاریخ ان است اول باید هند را گشت و بعد اگر زمانی باقی بود بهترین ها را میتوان خرید