تپه کولغان قشم

12478 2018/12/04
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تپه کولغان کجاست؟

استان هرمزگان را می توان به واسطه جاذبه های طبیعی و تاریخی که در دل خود جای داده است، از جمله گردشگری ترین استان های کشور به حساب آورد که سالانه هزاران گردشگر را از سرتاسر ایران و همچنین سایر نقاط جهان به خود جذب می کند. در در این مقاله می خواهیم به برسی یکی از این جاذبه های تاریخی این استان به نام تپه کولغان قشم بپردازیم. این تپه زیبا از توابع شهرستان قشم می باشد که بر روی دره کولغان قرار گرفته است. نام این تپه از کلمه کولغ که به معنای چاله های دست کند در زمین می باشد گرفته شده است.

باستان شناسان قدمت تپه کولغان را به دلیل کشف سفال ها و آثار قبل از اسلام در آن، به دوران پیش از اسلام نسبت داده اند. این مجموعه دارای بناهای سنگی جذابی می باشد که از جمله آنها می توان به حوض های بیضی شکل سنگی که در عمق 2 تا 3 متری حفر شده اند و همچنین آبراهه ای که 100 متر طول و 4 متر عمق و عرض دارد اشاره کرد. علاوه بر این، این محل از جمله محل های پر رمز و راز شهر می باشد که داستان های زیادی راجب گذشته آن وجود دارد. البته بسیاری معتقدند که تپه تاریخی کولغان قشم در گذشته بازاری بزرگ بوده است.

در کنار تپه تاریخی کولغان درختی کهن و تنومند وجود دارد که از جاذبه های این منطقه به شمار میرود. همچنین این تپه از چشم اندازی زیبا و منحصر به فرد از دریا و سد خاکی بالاتل برخوردار می باشد. تپه کولغان از جمله جاذبه های تاریخی شهر قشم می باشد که شما می توانید در صورت سفر به این شهر زیبا از آن بازدید به عمل آورید.

آدرس تپه کولغان : استان هرمزگان، شهر قشم، بالای دره کولغان

عکس های تپه کولغان

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید