کوه نور عظیمیه البرز

2754 2019/07/18
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

کوه نور عظیمیه کجاست؟

کوه نور عظیمیه یکی از کوه های استان البرز می باشد که از چشم انداز بسیار چشم نوازی برخوردار است. کوه نور مشرف بر شمال شهر کرج و واقع در نزدیکی منطقه عظیمیه است.

عکس کوه نور عظیمیه کرج

ارتفاع کوه نور عظیمیه 2234 متر از سطح دریا است. نور از داخل شهر کرج به خوبی مشاهده می شود. کوه نور به نام های دیگری نیز معروف است. نام هایی مثل کوه عظیمیه، بیجه و بی جی از جمله نام هایی است که این کوه را با آن می خوانند. جالب است بدانید بی جی در زبان محلی به معنای خشک و بدون گیاه می باشد.

کوه نور عظیمیه در البرز به دلیل نزدیک بودن به شهر کرج مراجعه کننده بسیاری دارد و افراد بسیاری اوقات تفریح خود را در آن جا می گذرانند. هم چنین نور به دلیل کوتاه بودن مسافت تا قله و عبور بیشتر مسیر از روی یک یال که شیب ملایمی دارد، برای گذران اوقات فراغت و تفریح و مراجعه خانوادگی خصوصا در ایام تعطیل مناسب است.

البته کوه نور عظیمیه در کرج برای کسانی که اهل کوهنوردی سبک هستند این کوه از یکی از بهترین انتخاب ها در استان البرز می باشد. سادگی کوه و دارا بودن یال های متعدد و تردد زیاد مسیر های پاکوب و ایجاد دامنه های زیاد باعث شده اند شده اند صعود به قله از هر یک از این ها لذت خاص خود را داشته باشد.

شما می توانید بعد از کوهنوردی نسبتا سبک کاملا استراحت کنید و ضعف و خستگی ناشی از ورزش را جبران کنید. در نزدیکی کوه، کافه ای بسیار زیبا و مدرن با دکوری به روز و دل انگیز وجود دارد که میزبان کوه نوردان و طبیعت گردان است. از مکان های نزدیک به کوه نور می توان به بام کرج اشاره کرد.در دور نمای شمالی کوه نور از چپ به راست قله های دوبرار، ناز، کهار، هفت خوان، پورا، پهنه سار و کندر به خوبی دیده می شود.

کوه نور عظیمیه کرج یکی از جاذبه های گردشگری استان البرز است که شما میتوانید در تور کرج گردی از این منطقه زیبا هم بازدید کنید.

آدرس کوه نور عظیمیه: استان البرز، ضلع شمالی شهرستان کرج، نزدیک منطقه عظیمیه 

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید