کوه نور عظیمیه البرز

کوه نور عظیمیه البرز

50218 2020/07/20
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 9 امتیاز : 3.4]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

ورزش کوهنوردی در تمام دنیا طرفداران خاص خود را دارد. عده‌ای به عنوان تفریح آخر هفته‌ی خود کوهنوردی را انتخاب کرده‌اند و عده‌ای دیگر علاقه دارند تمام قلل مختلف را فتج کنند و با سختی‌های مسیر روبه‌رو شوند. در ایران نیز بسیاری از افراد دوست دارند روزهای چمعه زود از خواب بیدار شوند و کوهنوردی کنند. این بار به سراغ یکی از کوه‌های استان البرز رفته‌ایم. کوه نور عظیمیه کرج یکی ازکوه‌های کرج است که به دلیل راحتی مسیر، در میان جوانان و خانواده‌ها بسیار محبوب است و روزهایی از سال را برای گذراندن اوقاتی شاد و لذتبخش و در هوای خوب کوهستانی این منطقه، سپری می‌کنند. این بار در نشاط آوران کوله کوهنوردی خود را بسته‌ایم و دل به کوهستان‌های البرز زده‌ایم. شما هم در فتح این قله‌ی زیبا و چشم نواز ما را یاری کنید.

کوه نور عظیمیه کجاست؟

کوه نور یکی از کوه های استان البرز می باشد که از چشم انداز بسیار چشم نوازی برخوردار است. کوه نور مشرف بر شمال شهر کرج و واقع در نزدیکی منطقه عظیمیه است.

درباره کوه نور عظیمیه کرج

کوه نور عظیمیه کجاست؟

ارتفاع کوه نور عظیمیه 2234 متر از سطح دریا است. نور از داخل شهر کرج به خوبی مشاهده می شود. کوه نور به نام های دیگری نیز معروف است. نام هایی مثل کوه عظیمیه، بیجه و بی جی از جمله نام هایی است که این کوه را با آن می خوانند. جالب است بدانید بی جی در زبان محلی به معنای خشک و بدون گیاه می باشد.

کوه نور عظیمیه کجاست؟

تفریح در کوه نور

کوه نور عظیمیه در البرز به دلیل نزدیک بودن به شهر کرج مراجعه کننده بسیاری دارد و افراد بسیاری اوقات تفریح خود را در آن جا می گذرانند. هم چنین نور به دلیل کوتاه بودن مسافت تا قله و عبور بیشتر مسیر از روی یک یال که شیب ملایمی دارد، برای گذران اوقات فراغت و تفریح و مراجعه خانوادگی خصوصا در ایام تعطیل مناسب است.

تفریح در کوه نور عظیمیه

مسیر کوهنوردی کوه نور

البته کوه نور عظیمیه در کرج برای کسانی که اهل کوهنوردی سبک هستند این کوه از یکی از بهترین انتخاب ها در استان البرز می باشد. سادگی کوه و دارا بودن یال های متعدد و تردد زیاد مسیر های پاکوب و ایجاد دامنه های زیاد باعث شده اند شده اند صعود به قله از هر یک از این ها لذت خاص خود را داشته باشد.

مسیر کوهنوردی کوه نور عظیمیه

شما می توانید بعد از کوهنوردی نسبتا سبک کاملا استراحت کنید و ضعف و خستگی ناشی از ورزش را جبران کنید. در نزدیکی کوه، کافه ای بسیار زیبا و مدرن با دکوری به روز و دل انگیز وجود دارد که میزبان کوه نوردان و طبیعت گردان است. از مکان های نزدیک به کوه نور می توان به بام کرج اشاره کرد.در دور نمای شمالی کوه نور از چپ به راست قله های دوبرار، ناز، کهار، هفت خوان، پورا، پهنه سار و کندر به خوبی دیده می شود.

مسیر کوهنوردی کوه نور عظیمیه

آرامش کوهستان را تجربه کنید

اگر به دنبال این هستید که در یک منطقه‌ی به دور از مناطق مسکونی چند ساعتی را در آرامش سپری کنید، کوه نور عظیمیه انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود. فقط به یاد داشته باشید که برای این کار، روزهای وسط هفته را انتخاب کنید. در روزهای پایانی هفته، بسیاری از جوانان و خانواده‌ها برای تفریح و سرگرمی به این منطقه می‌آیند و دور هم جمع می‌شوند تا از طبیعت و آب و هوای بسیار خوب و دلپذیر این مکان زیبا و دیدنی، استفاده کنند و انرژی از دست رفته در طول هفته را بازیابی کنند.

آدرس کوه نور عظیمیه

آدرس : استان البرز، ضلع شمالی شهرستان کرج، نزدیک منطقه عظیمیه 

 

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید