جاذبه های گردشگری کوبا

11225 ۱۳۹۶/۰۸/۱۵
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]

کوبا یکی از کشورهای آمریکای مرکزی و یکی از معدود کشورهایی است که نظام کمونیستی دارد. این کشور یک مجمع الجزایر می باشد که بزرگترین محصولات آن شکر، نیکل، ماهی، مرکبات، قهوه، محصولات پزشکی و البته سیگارهای معروفش است که نقش مهمی در صنعت صادرات این کشور دارد. اگر از بالا به کوبا نگاه کنید مزارع وسیع تنباکو را به راحتی می توانید ببینید. اگر می خواهید بدانید پایتخت کوبا کجاست، باید بگوییم شهر زیبای هاوانا می باشد که به عنوان عروس دریای کارائیب مشهور بوده و شناخته می شود و بخش اعظمی از جاذبه های توریستی کوبا را شامل می شود.

کشور کوبا در میان کشورهای در حال توسعه رتبه اول را دارد. بیش از 99 درصد مردم کوبا با سوادند و در زمینه نگهداری از منابع و محیط زیست بسیار فعال هستند. به همین دلیل سواحل سفید و دیگر جاذبه های کشور کوبا بسیار بکر و تمیز هستند و می توان از دیدنشان لذت برد.

این کشور به خاطر خودروهای عتیقه و رنگارنگش مشهور است. به هر کدام از شهرهای کوبا که بروید از دیدن خیابان هایی که به لطف همین خودروها به رنگ های مختلف درآمده اند خسته نخواهید شد.

کوبا به خاطر تاریخ پر فراز و نشیب و موقعیت آن از نظر جغرافیایی، دیدنی های تاریخی و طبیعی بسیاری دارد. از جمله آنها که جزو اصلی ترین جاذبه های گردشگری کشور کوبا به حساب می آیند، قلعه های مورو و لاکابانا که در قرون گذشته و برای مبارزه با دزدان دریایی ساخته شده اند، می باشد همچنین ال کاپوتولیو، موزه انقلاب و تئاتر بزرگ لاهابانا را می توان نام برد که در سفر به کوبا حتما باید ببینید. اما اگر می خواهید طبیعت زیبای کوبا را ببینید می توانید از توپز د کالانتز، ساحل کایو لوویسا و پارک ملی الخاندرو د هومبولت دیدن کنید.

در حال حاضر جمعیت کوبا بیش از 11 میلیون نفر می باشد و میانگین درصد امید به زندگی در بین مردم این کشور بیش از 77 درصد است که بیشتر از میانگین جهانیست. معادن و محصولات کشاورزی بخش اعظم اقتصاد کوبا را تشکیل می دهند.

این کشور در زمینه پزشکی به موفقیت های چشمگیری دست پیدا کرده و دارای بالاترین درصد نسبت دکتر به بیمار در جهان است. خدمات پزشکی همگانی و تحصیلی برای تمام مردم رایگان می باشد. کوبا در توسعه داروهای ضد سرطان ریه پیشگام است و به سبب سطح بالای پزشکانش، در قراردادهای تجاری خود با کشورهای همسایه بخشی از مبلغ قرارداد را با ارسال پزشک و انجام خدمات پزشکی در آن کشورها پرداخت می کند.

اطلاعاتی در مورد کشور کوبا:

زبان رسمی: اسپانیایی

مذهب: مسیحی کاتولیک

نوع حکومت: مارکسیسم-لنینیسم نظام تک حزبی

جمعیت: حدود 11 میلیون نفر

مساحت: 109,884 کیلومتر مربع

واحد پول: پزو

1$=1$MN

پیش شماره: +53

اختلاف زمانی با ایران: هشت ساعت و نیم عقب تر

ولتاژ برق: 110 ـ 220 ولت

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور کوبا بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید