دریاچه زریوار مریوان

11764 ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

  

دریاچه زریوار مریوان کجاست؟

دریاچه زریوار سنندج مریوان که به دریاچه تالاب شیرین زریبا هم معروف است در استان زیبای کردستان و در 3 کیلومتری غرب شهرستان مریوان واقع شده است. دریاچه زریوار سنندج جز یکی از بزگترین دریاچه های آب شیرین در ایران به شمار می آید.

عکس دریاچه زریوار سنندج

دریاچه زریوار استان کردستان 1285 متر از سطح دریا فاصله دارد و اطراف آن با کوه ها و درختان زیبای سر به فلک کشیده احاطه شده است که جلوه ای منحصر به فرد به آن بخشیده شده اند. طول دریاچه زریوار سنندج 5 و عرض آن 1.6 کیلومتر و عمق آن حدود 3 تر می باشد و به دلیل عمق نسبتا زیاد می توان به راحتی بر روی آن قایق سواری کرد.

آب دریاچه زریوار مریوان در دو ناحیه سرچشمه می گیرد، یکی از آنها چشمه ای خروشان است که در کف خود دریاچه قرار گرفته و دیگر سرچشمه هم از طریق بارش باران و برف تامین می شود. این منطقه به دلیل خوش آب و هوا بودن دارای پوشش های گیاهی بسیار متعدد و زیستگاه انواع پرنده ها و جانوارن مختلف است.

یکی از تفریحات هیجانی و پر طرفدار در این تالاب، قایقرانی است. در این دریاچه قایق های موتوری و قایق های پدالی فراهم شده تا گردشگران بتوانند از آب دریاچه عبور کنند و از آن لذت ببرند. همچنین وجود زیست انواع ماهی های مختلف در این دریاچه باعث شده تا شرایطی عالی و تفریحی بسیار مفرح برای گردشگران به وجود بیاید. بستر مناسب تالاب زریوار موجب شده تا سالانه جشنواره های بین المللی متفاوتی را در آن برگزار نمایند.

دریاچه زریوار سنندج یکی از مهمترین مکان ها برای برگذاری جشن ها و مراسمات محلی است. اگر به آداب و رسم و رسومات مناطق مختلف علاقه دارید به شما پیشنهاد می کنیم حتما در این مراسمات پر شور و نشاط شرکت کنید و با فرهنگ بومی مردم این منطقه آشنا شوید.

برای اقامت از منطقه رزیوار می توانید از هتل ها و مهمان خانه هایی که در نزدیکی دریاچه وجود دارد استفاده کنید. اگر در تعطیلات نوروزی به این منطقه سفر می کنید، می توانید از اسکان های نوروزی که ویژه مسافران است استفاده کنید.

از دیگر امکانات رفاهی و تفریحی دریاچه رزیوار مریوان سنندج می توانیم به نمایشگاه های فصلی صنایع دستی و بوفه، مسجد، پارکینگ، سرویس بهداشتی، اسکان برای میهمانان نوروزی و گردشگران، پارک جنگلی، شهربازی، انواع بوفه های تنقلات، دکه های ماهی فروشی، رستوران های متعدد اشاره کنیم.

بهترین زمان سفر به دریاچه رزیوار فصل بهار و تابستان اس که در این دو فصل آب و هوا بسیار خنک و معتدل می باشد.

این تالاب زیبا در میان یک دره بسیار بزرگ قرار گرفته است و از سمت شرقی و غربی به رشته کوه های متعددی منتهی می شود. در کنار این دریاچه جنگل های انبوه و درختانی همچون بلوط و مازو وجود دارد و از سمت جنوب و شمال به دشت های بیلو و مریوان منتهی می شود.

دریاچه زریوار سنندج موقعیتی بین المللی داشته یکی از جاذبه های گردشگری استان کردستان می باشد که در تاریخ بیستم بهمن 1389 با شماره 102 در فهرست میراث طبیعی ایران به ثبت رسیده است و شما میتوانید در تور سنندج گردی از این مکان بازدید کنید.

آدرس دریاچه زریوار مریوان: استان کردستان، شهرستان مریوان، سه کیلومتری غرب شهر، دریاچه مریوان

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید