رشد چشمگیر گردشگری در گرجستان

24858 2018/12/05
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]

رشد چشمگیر گردشگری در گرجستان

گرجستان کشوری واقع در منطقه قفقاز اوراسیا می باشد که در بین آسیا غربی و اروپای شرقی واقع شده است. این کشور جاذبه های گردشگری فراوانی را در خود جای داده است و از همین رو به یکی از مقاصد محبوب گردشگری در دنیا تبدیل شده است. تفلیس به عنوان بزرگ ترین شهر و همچنین پایتخت گرجستان نقش بزرگی را در جذب گردشگر به سوی این کشور بازی می کند و عمده گردشگرانی قصد سفر به گرجستان را دارند، تفلیس را به عنوان مقصد سفر خود برمی گزینند. بهبود زیرساخت ها در این کشور باعث افزایش جذب توریست به آن شده است و آخرین برسی سازمان جهانی گردشگری نیز صحت و اعتبار این موضوع را تایید می کند.

طبق آخرین برسی سازمان جهانی گردشگری در سال جاری شاهد رشد چشمگیر گردشگری در گرجستان بوده ایم و بنابر آخرین آمار منتشر شده گرجستان در این موضوع از کشورهایی همچون فرانسه، ترکیه و اسپانیا پیشی گرفته است و توانسته از رتبه چهارم را از حیث رشد سریع گردشگری به خود اختصاص دهد. رتبه اول در این آمار متعلق به کشور مصر می باشد که با 55 درصد رشد در مقایسه با سال گذشته، سریع ترین رشد گردشگری را به خود اختصاص داده است. پس از آن کشور توگو با 46 درصد و ویتنام با 29 درصد رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص داده اند و گرجستان نیز توانسته است و 27.9 درصد رشد نسبت به سال گذشته خود، در رتبه چهارم قرار بگیرد.

این اولین بار نیست که شاهد رشد چشمگیر گردشگری در گرجستان بوده ایم؛ در سال 2016 این کشور توانسته بود رتبه اول را در اروپا به خود اختصاص دهد. طبق آمار منتشر شده نیز در 8 ماه اولیه امسال گرجستان توانسته است بیش از 6 میلیون گردشگری را به خود جذب کند که این آمار در مقایسه با سال گذشته چیزی حدود 12 درصد رشد داشته است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید