آبشار حمید بجنورد

13411 2018/07/07
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 3.5]
آدرس

آبشار حمید بجنورد کجاست؟

استان خراسان شمالی یکی از مناطق گردشگری جذاب و بکر می باشد که از یکسو به جهت همجواری با استان خراسان رضوی و از سوی دیگر مجاورت با شهرهای خطه سر سبز شمال، مکان مناسبی برای استراحت و تفریح مسافرانی است که قصد بازدید از استان های مذکور را دارند. این استان به جهت کوهستانی بودن و وجود فلات های مرتفع، دارای مناطق طبیعی جذابی می باشد. آب و هوای استان خراسان شمالی در شش ماهه اول سال گرم و خشک و در فصول سرد سال سرد و مرطوب است. به دلیل قرارگیری بخش اعظمی از بجنورد در مجاورت رود اترک، آب و هوای این شهر تحت تاثیر توده هوایی استان مازندران قرار دارد که رطوبت باعث پدید آوردن سرسبزی و خرمی گیاهان در فصل رویش شده است. شهرستان بجنورد به عنوان مرکز استان دارای چندین جاذبه طبیعی بکر و زیبا می باشد که در این مقاله قصد معرفی آبشار حمید بجنورد را داریم.

آبشار حمید در بجنورد یکی از آبشارهای استان خراسان شمالی است که انتهای دره ای پر پیچ و خم در محور بزرگراه بجنورد به فاروج، در روستای حمید بجنورد واقع شده است. برای دسترسی به آبشار باید در حدود یک ساعت به سمت جنوب روستا پیاده روی کرد که در این حین شاهد مناظر زیبایی خواهید بود. منظقه ای که آبشار در آن قرار گرفته دارای پوشش گیاهی و طبیعت کوهستانی است که از همین رو مورد توجه گردشگران قرار دارد. سرچشمه آبشار حمید از روستای آبچور می باشد که پس از طی کردن مسیری طولانی و با عبور از مناطق بکر کوهستانی، به روستای حمید می رسد و به پایین آبشار سرازیر می شود. ارتفاع آبشار حمید در حدود 25 متر است. یکی از زیبایی های بی بدیل آبشار حمید برای گردشگران، تماشای ریزش آب از بالای آبشار به سمت پایین است. به دلیل وجود دو ستون (کوه) در دو سمت بالا دست آبشار، صدای نغمه ای زیبا از طبیعت به گوش هر شنونده ای می رسد که نشان دهنده عظمت خداوند در بوجود آوردن چنین مناطق شگفت انگیزی می باشد.

سنگ های اطراف آبشار حمید اغلب از نوع آهکی هستند و در بستر رودخانه نیز شاهد سنگ های رسوبی و فسیلی می باشیم. در اطراف رودخانه وجود پوشش گیاهی متنوع و درختان انجیر و تمشک، باعث بوجود آوردن سایه های گسترده ای شده که فضایی خنک و مطبوع را برای اتراق کردن گردشگران فراهم می کند. چندین حوضچه سنگی کوچک و چشمه جوشان نیز در این اطراف وجود دارد که آب گوارا و خنکی را در دسترس طبیعت دوستان قرار می دهد.

یکی دیگر از جذابیت های آبشار حمید بجنورد برای گردشگران، وجود اتاقی سنگی و به دایره ای فرم می باشد که در گذشته محل زندگی فردی تنها بوده است. امروزه این امکان برای گردشگران فراهم شده که در روزهای بارانی بتوانند از این اتاق استفاده کنند. نشاط آوران بازدید از آبشار حمید را به عنوان یکی از جاهای دیدنی بجنورد به شما پیشنهاد می کند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید