نکات انتخاب بهترین صندلی هواپیما

269 2024/05/11
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

یکی از مهم‌ترین اقدامات برای افزایش لذت پرواز به ویژه در پروازهای طولانی، انتخاب صحیح صندلی هواپیما است. برای انتخاب بهترین صندلی هواپیما در کلاس های مختلف باید به فاکتورهای مختلفی توجه کرد که از جمله آنها می‌توان به مواردی مانند موقعیت در هواپیما، فضای پا، دسترسی به توالت اشاره کرد.

در یک پرواز هر ویژگی یک فرد می تواند دلیل انتخاب صندلی آنان باشد. به عنوان مثال صندلی راهرو که صندلی های خوبی نیستند، برای افراد چاق بسیار ایده آل هستند و صندلی های نزدیک به سرویس که معمولا خوب نیستند برای کسانی بچه به همراه دارند می تواند بهترین صندلی هواپیما برایشنان باشد.

چه صندلی هایی در هواپیما وجود دارد؟

همه صندلی های هواپیما یکسان نیستند. صندلی راهرو یا کنار پنجره،صندلی های جلو یا عقب، خروجی یا ردیف جلو یا صندلی بال که هر کدام ویژگی خود را دارند. دانستن اینکه چه چیزی برای شما بهتر است می تواند تفاوت بین یک پرواز راحت یا یک پرواز خسته کننده باشد.

صندلی ردیف عقب

صندلی های ردیف عقب که فاصله کمی از در خروج دارند، بدترین نوع صندلی در هواپیماها هستند.

صندلی‌های بین دیوار کابین و ردیف دوم تا آخر قرار دارند و دارای تکیه‌گاه محدود هستند. برخی از آنها به دلیل مخروطی بودن بدنه هواپیما باریک تر هستند. صندلی‌های راهرو هم خوب نیستند زیرا نزدیک توالت‌ و آشپزخانه قرار دارند که ممکن است در معرض صدا، صف و بوی نامطبوع قرار بگیرید.

صندلی کنار پنجره

برای داشتن بهترین منظره و استراحت دادن به سر، صندلی پنجره را انتخاب کنید. اگر برایتان مهم نیست که برای رفت و آمد دائما اجازه بگیرید و یا مزاحم افرادی شوید که کنارتان نشسته‌اند، این می تواند انتخاب خوبی باشد.

اگر یک صندلی در کنار پنجره رزرو کرده‌اید، باید بدانید که این فقط به این معنی نیست که یک پنجره در آنجا وجود دارد. برخی از هواپیماها دارای پنجره‌های مسدود شده هستند.

در برخی از خطوط هوایی در کلاس تجاری، صندلی ها به صورت پلکانی طراحی شده اند و ممکن است مستقیماً کنار پنجره قرار نگیرند. معمولا بین آنها قفسه یا فضای ذخیره سازی وجود دارد.

صندلی راهرو

صندلی راهرو دارای دو مزیت است که در پروازهای طولانی بسیار حائز اهمیت است. این صندلی به شما اجازه می‌دهد که هر زمان که می‌خواهید بلند شوید، بدون ایجاد مزاحمت برای افرادی که در کنار شما نشسته‌اند، مانند رفتن به توالت، پیاده‌روی یا دسترسی به سبدهای میان وعده. اگر شما جز افراد قد بلند و چاق هستید این صندلی می تواند بهترین انتخاب برایتان باشد.

اگر صندلی شما در راهرو باشد امکان برخورد با مسافران و خدمه را خواهید داشت.

صندلی دیواری

صندلی‌های دیواری اولین ردیف صندلی‌ها در جلوی کابین یا پشت یک دیوار هستند. آنها معمولاً فضای پای بیشتری نسبت به یک صندلی استاندارد ارائه می‌دهند، به همین دلیل است که خطوط هوایی ارزان قیمت آنها را یک امتیاز می‌دانند و بابت آن هزینه اضافی دریافت می‌کنند.

این فضای پا اضافی می تواند گمراه کننده باشد. شما فضای بیشتری برای زانوها و پاها دارید، اما باید بدانید که دیگر فضای صندلی جلویی را ندارید تا پاهایتان را برای لحظه ای کاملا دراز کنید. این فضای اضافی را بیشتر کسانی استفاده می کنند که یک نوزاد هم به همراه خود دارند.

صندلی های دیواری معمولاً در نزدیکی سرویس های بهداشتی قرار دارند. گاهی پر سر و صدا، شلوغ و بدبو هستند. در زمان اوج مصرف، ممکن است توسط مسافرانی که در انتضار استفاده از سرویس بهداشتی هستند محاصره شوید. بنابراین زمان کمتری برای سرگرمی نسبت به یک صندلی معمولی خواهید داشت.

صندلی خروجی

مانند صندلی‌های دیواری، صندلی‌های ردیف خروج اضطراری فضای پای بیشتری را ارائه می‌دهند، به همین دلیل است که بسیاری از خطوط هوایی برای آنها هزینه اضافی دریافت می‌کنند.

در پروازهای طولانی مدت، برخی از هواپیماهای پهن دارای محفظه های بزرگی هستند که از در خروجی بیرون زده اند که حاوی سرسره اضطراری است. وقتی کنار پنجره می نشینید، این موارد می توانند فضای شما را به شدت محدود کنند.

در هواپیماهایی که دارای دو ردیف صندلی خروج اضطراری هستند، افرادی که در ردیف جلو قرار دارند نمی توانند دراز بکشند زیرا این کار ممکن است دسترسی به درب را مسدود کند. این موضوع برای صندلی‌های خروجی عقب اضطراری نیز صدق می‌کند، بنابراین تا می توانید از این موارد اجتناب کنید. همچنین در هنگام برخاستن و فرود، باید وسایل خود را در انبار قرار داده تا مسیر ورود و خروج اضطراری باز بماند.

صندلی‌های خروجی در اکثر مواقع سردتر از سایر صندلی‌های هواپیما هستند. بنابراین، اگر در آنجا صندلی رزرو کرده‌اید، به خاطر داشته باشید که لباس‌های کافی برای گرم نگه داشتن خود همراه داشته باشید.

فاصله استاندارد صندلی ها در هواپیما

در کلاس اکونومی بیشتر خطوط هوایی، فاصله صندلی معمولاً 76 تا 78 سانتی‌متر است که ارتفاع برخی از آنها به 81 سانتی‌متر و برخی دیگر به 74 سانتی‌متر می‌رسد.

نتیجه گیری

بدترین صندلی در هواپیما: صندلی ردیف آخر، ردیف جلو و ردیف وسط بدترین نوع صندلی ها هستند.

بهترین صندلی در هواپیما: معمولا صندلی رو بال هواپیما بهترین قسمت است.

بهترین صندلی برای افراد چاق: صندلی های راهرو برای این افراد بسیار مناسب است.

بهترین صندلی برای کودکان: صندلی های نزدیک به سرویس بهداشتی

بهترین صندلی برای داشتن ایمنی بیشتر: ردیف وسط متمایل به آخر

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید