پیست اسکی آبعلی

16580 ۱۳۹۶/۰۶/۱۴
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پیست اسکی آبعلی از روزگاران گذشته مورد استفاده ورزشکاران و علاقه مندان قرار گرفته بود. اما از سال 1332 صاحب دستگاه بالابر شد و به طور رسمی کار خود را شروع کرد.

فصول سرد سال، همیشه فرصتی مناسب برای لذت بردن از بارش برف بوده اند. در این زمان ها، مردم به تفریحات متعددی می پردازند که بسیار لذتبخش هستند، یکی از این تفریحات پرطرفدار، اسکی و برف بازی است که مشتاقان بسیاری دارد. خوشبختانه کشور ما دارای پیست های اسکی خوب و متنوعی است؛ یکی از این پیست ها، پیست اسکی آبعلی تهران است.

حتما می دانید پیست آبعلی کجاست؛ در 57 کیلومتری شمال شرق تهران شهر آبعلی قرار دارد که میزبان قدیمی ترین پیست اسکی ایران نیز هست. مشخصاً آدرس آبعلی بسیار سر راست و به راحتی قابل دسترس می باشد. آب و هوای معتدل آن در تابستان از دیرباز، گردشگران زیادی را به خود جذب می کرده است. اما شیب های ملایم کوه های منطقه باعث شده تا در فصل زمستان و با بارش برف، فضای مناسبی برای اسکی و برف بازی به وجود بیاید. به همین دلیل تصمیم گرفته شد تا این منطقه به پیست اسکی تبدیل شود و در سال 1332 اولین بالابر آن نصب شد. دوغ آبعلی هم که مخصوص این منطقه می باشد، بسیار پرطرفدار و خوش طعم است.

پیست آبعلی دارای سه بخش اصلی است که شامل پیست های خصوصی، پیست تربیت بدنی و پیست شرکت ملی نفت می باشد. این پیست دارای یک مدرسه اسکی است تا اگر نیاز به آموزش اسکی داشتید از آن استفاده کنید و به خود و دیگران صدمه نزنید. البته اگر علاقه ای به اسکی ندارید و یا ترجیح می دهید هزینه آن را در جای دیگری خرج کنید می توانید در کنار خانواده و یا دوستان به برف بازی بپردازید و لحظات مفرحی را برای خود رقم بزنید.

سه تله اسکی چکشی، یک تله سیژ، پنج تله اسکی بشقابی و یک تله کابین از جمله امکاناتی هستند که در این پیست وجود دارد. از مزایای این پیست وجود پارکینگ بزرگی در کنار پیست است که البته در فصول اسکی (از اوایل دی ماه تا اواسط اسفند) و به خصوص در روزهای تعطیل، به سختی در آن جای پارک پیدا می شود. در صورتی که احساس گرسنگی کردید می توانید از یکی از شش رستوران موجود در پیست استفاده کنید، همچنین یک هتل آماده پذیرایی از کسانی است که قصد دارند شب را در این منطقه سر کنند.

چشمه آب گرم آبعلی و امام زاده هاشم (که در نزدیکی پیست قرار دارند) از جمله مکان هایی هستند که می توانید در کنار پیست از آنها دیدن کنید. متأسفانه با وجود استقبال گردشگران از این منطقه و پتانسیل های بالای آن برای صنعت گردشگری به این منطقه توجه چندانی نمی شود، مسئولین باید کمی بیشتر به آن توجه کنند. این منطقه قابلیت آن را دارد که به راحتی به یکی از قطب های گردشگری خاورمیانه تبدیل شود.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند که حداقل یک بار به این پیست بروید و لحظات شادی را در این منطقه که از جاذبه های گردشگری تهران به حساب می آید، برای خود، خانواده و دوستان رقم بزنید.

دیگر تصاویر پیست اسکی آبعلی تهران را در ذیل مشاهده می کنید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید