غار بیدک بجنورد

17111 ۱۳۹۷/۰۵/۱۴
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 4]
آدرس

غار بیدک کجاست؟

استان خراسان شمالی و به طور ویژه شهر بجنورد، با قرار گرفتن در مسیر استان های شرقی کشور به سمت شمال، موقعیت خوبی از نظر گردشگری دارند. این استان زیبا در منطقه ای کوهستانی قرار گرفته و به همین سبب، از نعمت بارش های فراوان بهره مند است. قرار گرفتن در میان کوه ها سبب شده تا در استان خراسان شمالی چندین غار به وجود بیاید. یکی از این غارها که کتر شناخته شده است، غار بیدک بجنورد می باشد.

غار بیدک در بجنورد در سمت جنوب روستایی با همین نام و در فاصله 3 کیلومتری از آن قرار گرفته است. مسیر غار بیدک بسیار ناهموار بوده و تنها به صورت پیاده قابل دسترسی است. پس از گذر از چندین تپه ریز و درشت، به زمینی هموار می رسید که غار در آن قرار دارد. دهانه غار حدود یک و نیم متر ارتفاع دارد و برای ورد به آن، کمی خم شوید. مسیر درون غار بیدک بجنورد ناهموار و کمی خطرناک است، بنابراین توصیه می کنیم حتما وسایل و تجهیزات مورد نیاز غارنوردی را به همراه داشته باشید و از یک راهنمای خوب و با تجربه کمک بگیرید.

ورودی غار بیدک بجنورد در ابتدا با شیبی تند به صورت عمودی است و پس از اینکه حدود چهار متر پیش روی کردید، مسیر به صورت افقی می شود. تصویر غار بیدک نشان می دهد که این غار عمیق و تو در تو می باشد. پس از طی یک مسافت کوتاه، به محیطی می رسید که وسعت زیادی دارد. با پیش روی به سمت انتهای غار، متوجه کمبود هوا می شوید و اگر به بیماری تنفسی دچار هستید، بهتر است این موضوع را در نظر داشته باشید. درون غار بیدک در استان خراسان شمالی چندین دهانه با اندازه های مختلف می بینید که عبور از برخی از آنها بسیار دشوار است.

غار بیدک در بجنورد یکی از جاذبه های گردشگری خراسان شمالی می باشد که کمتر مورد توجه قرار گرفته است، اما اکتشاف و پیمایش آن بسیار لذت بخش می باشد. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند با رعایت اصول ایمنی، از این غار زیبا دیدن کنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید