پیست اسکی توچال

16230 2017/08/16
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پیست اسکی توچال در سال 1355 به واسطه پیگیری چندی از علاقمندان به ورزش اسکی و کوه نوردی شروع به کار کرد.

توچال تهران کجاست؟

یکی از شهرهایی که به جرات می توان گفت بیشترین اماکن تفریحی، فرهنگی و ورزشی را در خود جای داده است تهران می باشد. پیست اسکی توچال تهران هم یکی از جذابترین و هیجان انگیزترین نقاط این شهر می باشد. حتما می دانید پیست توچال کجاست، زیرا نامش را زیاد شنیده اید. برای رفتن به پیست توچال شما باید به میدان تجریش و سپس به انتهای ولنجک که در شمال تهران واقع شده است سفر کنید.

پیست اسکی توچال ایستگاه های مختلفی را با ارتفاعات و امکانات و در نقاط مختلف قله توچال دارا می باشد.

همه چیز از ایستگاه ها شروع می شود.

ایستگاه هفتم (قله) از پایین قله توچال که ارتفاعی حدود به 3850 متر دارد شروع می شود و پس از طی کردن مسیری در حدود 1200 متر به هتل توچال که در 3550 متری از سطح دریا واقع شده است می رسد. این ایستگاه به دلیل امکانات نسبتا خوب که از جمله آن ها می توان به یک دستگاه تله سیژ و یک دستگاه تله اسکی اشاره کرد، پذیرای اکثر گردشگرانی است که برای مسافرت به پیست اسکی توچال سفر می کنند.

دامنه غربی ایستگاه هفتم نیز امکانات خوبی دارد و علاوه بر این چشم اندازی بسیار زیبا را به رخ می کشد. این ایستگاه در ارتفاع 3750 متری واقع شده است و شما پس از طی مسافتی حدود 900 متر در ارتفاع 3550 متری به هتل توچال می رسید.

ایستگاه هفتم به پنجم پیست توچال بسیار طولانی تر از مسیرهای دیگر می باشد. از ارتفاع 3750 متری شروع شده و پس از طی مسافتی حدود به 5500 متر در ایستگاه پنجم که در ارتفاع 2950 متری واقع شده است به پایان می رسد. این ایستگاه که به تازگی بنا شده است از امکاناتی مانند تله سیژ و یا تله اسکی بی بهره است.

این پیست اسکی در بیش از هشت ماه از سال، محیطی هیجان انگیز همراه با انواع امکانات رفاهی را در اختیار بازدیدکنندگان قرار می دهد و چون به مرکز شهر بسیار نزدیک می باشد، مسیر مطمئن و امنی برای رفت و آمد به آن ساخته شده است.

هتل یک ستاره توچال نیز از امکانات رفاهی این پیست می باشد که در زمینی به وسعت 2430 متر در سال 1380 با نمای چوبی به بهره برداری رسیده است. این هتل در دو طبقه و 30 اتاق در پایین ترین نقطه ایستگاه هفتم که ارتفاع آن به 3540 متر از سطح دریا می رسد واقع شده است و دارای امکاناتی همچون رستوران، کافی شاپ، اینترنت و خدمات اینترنتی، خدمات پزشکی و … می باشد.

از دیگر امکانات پیست اسکی توچال مدرسه اسکی با بهترین و مجرب ترین کادر آموزشی و مربیان اسکی می باشد و شما می توانید تمام وسایل اسکی را با بهترین کیفیت از این مدرسه خریداری نمایید.

گروه نشاط آوران به شما توصیه می کند که اگر به تهران سفر می کنید و به دنبال هیجان و یک تجربه جدید هستید از پیست اسکی توچال که از بهترین جاذبه های گردشگری تهران نیز به حساب می آید، غافل نشوید.

آدرس توچال تهران : بزرگراه شهید چمران، خیابان یمن، انتهای خیابان ولنجک، بام تهران 

عکس های توچال تهران

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید