پارک جنگلی النگدره

13536 ۱۳۹۶/۱۱/۱۵
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 9 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پارک جنگلی النگدره یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی استان گلستان می باشد. این پارک زیبا که به عنوان یکی از هفت منطقه نمونه گردشگری کشور انتخاب شده است، با مساحتی نزدیک به 185 کیلومتر هرساله پذیرای گردشگران و مسافران بسیاری است که تصمیم گرفته اند تعطیلات خود را در آب و هوای خوش و دلپذیر مناطق شمالی کشور سپری گنند.

برای دیدن پارک جنگلی النگدره باید به منطقه النگدره شهر گرگان سفر کنید. جنگل النگدره در مسیر جاده ناهارخوران، در سمت جنوب شهر گرگان و در فاصله 5 کیلومتری از آن قرار دارد. به محض ورود به حدوده پارک تغییر آب و هوا را حس خواهید کرد. دمای هوا در این منطقه چندیدن درجه از دمای هوا در محدوده شهر سردتر است. جاده پارک جنگلی النگدره در بهار و تابستان بسیار زیباست و چشم شما را مبهوت خودش می کند.

پارک جنگلی النگدره گرگان در ادامه جنگل های انبوه خطه شمالی قرار دارد. در این پارک می توانید گونه های مختلف گیاهی از جمله درختان شیردار، بید، بلوط، افرا، لرگ، توسکا، انجیلی و ممرز را دید. طبیعت پارک با توجه به موقعیتی که در آن قرار دارد بسیار متنوع است و وجود چندیدن چشمه و رودخانه خروشان آن را بسیار زیبا کرده است. روخانه قلاشی که از میان پارک عبور می کند یکی از این رودخانه هاست که فضای پارک را زیباتر کرده است.

در پارک جنگلی النگدره گلستان امکانات مناسبی برای رفاه حال گردشگران تعبیه شده است. امکاناتی نظیر مجتمع تفریحی، فروشگاه های متنوع، پارک کودک، محل اردو و کمپینگ، زمین های ورزشی گوناگون، نمازخانه، سرویس های بهداشتی و سیستم برق رسانی مناسب که باعث می شود تجربه بازدید از این پارک لذت بخش تر بشود. تمام فضای منطقه النگدره گلستان توسط داوطلبان و افراد مسئول به طور مداوم پاکسازی می شود و از این رو به ندرت در این پارک زباله ای می بینید.

پارک جنگلی النگدره یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری گلستان می باشد که دیدن آن در سفر به شمال کشور بسیار لذت بخش خواهد بود. نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در فصل بهار و تابستان از این پارک زیبا دیدن کنید تا سرسبزی و زیبایی این منطقه شما را مبهوت خودش کند. هرچند بازدید از آن در فصل زمستان و برف بازی و یا در پاییز و هنگامی که برگ های درختان رنگ های زیبایی به خود گرفته اند نیز خالی از لطف نیست.

در ادامه دیگر تصاویر پارک جنگلی النگدره را مشاهده می کنید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید