مرکز برج تجارت جهانی تبریز

12632 2018/03/17
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 10 امتیاز : 4.4]
آدرس

تبریز به عنوان شهری استراتژیک با موقعیتی جغرافیایی عالی از لحاظ مرزی و تجاری شناخته شده است. با توجه به این موقعیت استراتژیک و این که از گذشته نیاز بوده است تا مرکز تجارت جهانی تبریز در این مکان ساخته شود، استارت بزرکترین مرکز تجارت جهانی در تبریز زده شد. مرکز تجارت جهانی تبریز شامل برج مرکز تجارت جهانی و مرکز خرید تجارت جهانی می باشد که در کوی ولیعصر تبریز و در موقعیت عالی ارتباطی و دسترسی آسان به تمامی نقاط شهر احداث شده است.

مشخصات کلی

پروژه مرکز تجارت جهانی تبریز بعنوان اولین ساختمان پلان آزاد کشور شامل برج مرکز تجارت جهانی با زیربنای تقریبی 41000 متر مربع و مرکز خرید تجارت جهانی با مساحت بیش از 150000 متر مربع و زیر زمینی به مساحت 22000 متر مربع در دست تکمیل است. این برج تجاری، اداری، خدماتی و گردشگری با ارتفاع 152 متر به عنوان مرتفع ترین مرکز تجاری شناخته شده است، که از لحاظ دسترسی هم به عنوان مرکزی با دسترسی آسان شناخته شده است. سازه برج تجارت جهانی تبریز از نوع سوپر فریم یا ابر سازه است که اصل این سازه در کشور ژاپن ابداع و طراحی شده که در اکثر برج های آن مورد استفاده قرار گرفته است.

بخش تجاری

مرکز تجارت جهانی ایران-تبریز در 37 طبقه اداری و خدماتی و رفاهی احداث می شود که در کنار آن سه مرکز خرید به صورت رو باز و سرپوشیده احداث می شود. این برج شامل 35 طبقه با کاربری خدماتی، یک گنبد بزرگ به قطر 33 متر با کاربری علمی و گردشگری، با یک آنتن مخابراتی است.

بخش خدماتی و رفاهی

ساختمان مرکز تجارت جهانی تبریز دارای هسته ای H مانند مرکزی است که نیروی زلزله را به ابزارهای مکانیکی میراگر انرژی منتقل می کند. با وجود این دستگاه ها، شدت زلزله در بالای این ساختمان یک دهم شدت زلزله در سطح زمین یا پی آن است. ساختمانی با این تجهیزات در مقابل بزرگترین زلزله های بزرگ در تبریز و حتی توکیو بدون کوچکترین آسیبی مقاوم است.

ویژگی های خاص مرکز خرید عبارتند از :

1- منطقه نوساز و با ارزش بالا
2- دسترسی آسان به بزرگراهها و معابر اصلی با سه ورودی غربی (خیابان شریعتی)، شرقی (خیابان صفا) و جنوبی (خیابان لیدا)
3- دسترسی به معابر محلی و مراکز خدمات شهری
4- موقعیت خاص تبلیغاتی در مسیر دسترسی با دید از بزرگراه پاسداران
5- تعداد مناسب پارکینگ و فاصله مناسب از معابر پر ترافیک ( بیش از 1500 واحد پارکینگ سرپوشیده و تعداد قابل ملاحظه ای پارکینگ روباز)
6- آب و هوای مناسب (بدلیل قرار گرفتن در تراز بالاتر)
7- استفاده از فناوری پیشرفته R-PC در سازه آن

کاربری های مرکز برج تجارت جهانی تبریز

طبقه همکف : لابی برج با سه ورودی شمالی، حنوبی و شرقی شامل اطلاعات، مرکز اطلاع رسانی، بخش انتظار و پذیرش
طبقه اول : بخشهای اداری مرکز تجارت جهانی تبریز شامل سرویسهای اطلاعات تجاری و IT، انتشارات، مدیریت مرکز، دفتر کلوپ تجارت جهانی، دفتر سرویسهای علمی و تحقیقاتی تجارت، مرکز توسعه تجارت گروهی و مرکز ترجمه
طبقه دوم : رستوران و کافی شاپ، خروجی به روف گاردن (ورودی غربی)، دفاتر خدماتی
طبقه سوم الی 31 : دفاتر شرکتهای معتبر تولیدی و تجارت داخلی و خارجی به تعداد 320 واحد
طبقه 32 : سالنهای اجتماعات و گردهمایی و رستوران مهمانی ها
طبقه PHI و PH2 : مرکز گردشگری و نمایشگاهها

آدرس : تبریز، کوی ولیعصر

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید