روستای قطرم بافق یزد

16021 ۱۳۹۸/۰۶/۱۳
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تاریخچه روستای قطرم به 5000 سال میرسد.

روستای قطرم کجاست؟

روستای قطرم در شهر بافق در دامنه کوه هایی به نام باجگام که در استان یزد قرار دارد، واقع شده است. این روستا قدمتی بیش از 5000 سال دارد. این روستا نام های دیگری هم دارد؛ قدرم یا قدرام نام هایی است که برای آن در نظر گرفته اند. بیشه مردم روستای قطرم بافق یزد کشاورزی و دامداری است و عده ای از آن ها به کار معدن هم مشغول هستند.

عکس روستای قطرم

گویش مردم آن همانی است که یزدی ها با آن سخن می گویند و بسیار شیرین است. در گذشته دور تا دور این روستای زیبا کوه هایی قرار داشت که به عنوان یک حفاظ طبیعی به حساب می آیند. اما در حال حاضر کوه ها را به شکل کامل نمی توان مشاهده کرد و قسمتی از آن باقی مانده است.

نکته ای که درباره این روستا جالب است طبیعت بکر آن می باشد که در دل کویر بسیار نادر و زیبا است. همین طبیعت بکر سبب شده که روستای قطرم بافق یزد به یکی از زیباترین روستاهایی تبدیل شود که هر ساله تعداد زیادی توریست را به خود جذب می کند. در این روستا درختان فراوانی در انواع مختلفی وجود دارم که زیست بوم مناسبی را برای حیوانات به وجود آورده است.

در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم که این روستا یکی از روستاهایی است که توریست های فراوانی برای دیدن آن می آیند. علاوه بر این که طبیعت زیبا و بکر آن توریست جذب می کند امکانات رفاهی آن جا هم در این امر بی تاثیر نیست. در این روستا امکاناتی همچون آب آشامیدنی، گیرنده دیجیتال، تلفن ثابت و دیگر امکانات رفاهی به طور کامل وجود دارد.

در استان یزد آب و هوایی گرم و خشک حاکم است. اما هوا در روستای قطرم در یزد متفاوت است. در آن جا آب و هوایی متعادل و متنوعی را می بینیم که سبب شده میوه ها و محصولات مناطق سرد سیری و گرم سیری در کنار یکدیگر باشند و رشد کنند. گفتنی است که طلوع و غروب آفتاب در این روستا بسیار زیبا است. این روستای زیبا را به نام ماسوله یزد می شناسند.

اگر به روستای قطرم در بافق زیبا سفر کردید و قصد خرید سوغاتی برای آشنایان خود را داشتید می توانید از محصول باغ های آن جا تهیه کنید. علاوه بر این می توانید از دست سازه های روستایان هم برای سوغاتی بردن استفاده کنید.

مردان و زنان روستای قطرم در بافق پوششی خاص دارند. زنان از پراهن هایی استفاده می کنند که دامن هایی بلند دارد به همراه چین های فراوان، دستمالی هم بر روی آن می بندند. پوشش مردان این روستا با جلیغه های بزرگ به دیگران معرفی می شود. این جلیغه ها جیب هایی دارند که کاررد فراوان دارد و از آن برای نگه داری وسایل استفاده می شود. شما می توانید در تور یزد گردی از این مکان تاریخی دیدن کنید.

آدرس روستای قطرم: یزد، بافق، قطرم

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید