سهم ایران از گردشگری جهان مشخص شد

17762 2018/11/14
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

سهم 1.5 درصدی ایران از گردشگری جهانی

سازمان جهانی گردشگری یا UNWTO، معتبرترین سازمان مرتبط با صنعت گردشگری می باشد. این سازمان هر ساله آماری از گردشگران وارد شده به کشورها به همراه تحلیل آن ارائه می کند. هدف اصلی این سازمان توسعه گردشگری در سرتاسر دنیا می باشد و تا کنون 157 کشور عضو این سازمان شده اند. آمارهای این سازمان در اختیار موسسات تحقیقاتی کشورهای زیر مجموعه آن قرار میگیرد تا با توجه به اطلاعات ارائه شده، تصمیماتی جهت بهبود صنعت گردشگری خود بگیرند.

امسال نیز طبق روال هر سال، سهم ایران از گردشگری جهان مشخص شد و با توجه به اطلاعات ارائه شده، ایران فقط 1.5 درصد از گردشگران جهان را به خود جذب میکند که با توجه به ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری فراوانی که در کشورمان وجود دارد، این آمار بسیار نگران کننده می باشد. در این گزارش آمده است که در سال 2017، 4 میلیون و 867 هزار گردشگر وارد کشور شده اند که این میزان نسبت به سال گذشته خود، 1.5 درصد کاهش داشته است و طبق آمار کشور ما در سال 2017 حدود 1.5 درصد از گردشگران جهان را به خود جذب کرده و کشور در طول این سال 2 میلیارد و 438 میلیون دلار درآمد داشته است.

اما نکته جالب توجه اینجاست که آمارهای سازمان جهانی گردشگری با آمارهای ارائه شده داخلی اختلاف زیادی دارد. طبق آمارهای رسمی کشور، در سال 95، کشور حدود 8 میلیارد دلار درآمد از صنعت گردشگری داشته است و این آمار نسبت به آماری که سازمان جهانی ارائه کرده است 46 درصد کمتر می باشد. در هر صورت طبق پیش بینی ها، تعداد گردشگران ورودی به کشور در سال 2017 باید 16 درصد افزایش پیدا می کرد و این رشد منفی به وجود آمده نکته مثبتی در صنعت گردشگری کشور به حساب نمی آید و تحلیل گران و کارشناسان باید چاره ای برای حل مشکل کاهش سهم ایران از گردشگری جهان بیاندیشند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید