تپه خرگوشان ایلام

17070 2018/07/25
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تپه خرگوشان کجاست؟

استان ایلام با قرار گرفتن در منطقه ای کوهستانی، موقعیت ویژه ای را از نظر طبیعی به خود اختصاص داده است. وجود کوه ها و تپه های گوناگون و سرسبزی این استان، سبب شده تا هرساله علاقه مندان به طبیعت به این استان سفر کنند. یکی از این تپه های زیبا و سرسبز، تپه خرگوشان ایلام می باشد که در داخل شهر ایلام قرار گرفته است.

عکس تپه خرگوشان ایلام

تپه خرگوشان دید مناسبی نسبت به شهر دارد و در بالای آن که بایستید، تمام شهر را زیر پای خود می بینید. به همین دلیل برخی از بومیان از آن با نام تپه ایلام نیز یاد می کنند. در روزهای تعطیل و آخر هفته ها پارک تپه خرگوشان ایلام، مملو از خانواده هایی می شود که برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت به آن مراجعه می کنند. طبیعت سرسبز و صدای آواز پرندگان در بالای این تپه روحیه شما را عوض می کند.

تپه خرگوشان ایلام که با نام تپه شاهد نیز مشهور است، از سالیان دور محل تجمع و تولید مثل گونه های مختلف خرگوش ها بوده است که علت نامگذاری آن نیز همین است. در بالای این تپه آثاری از تمدن قوم کاسی پیدا شده که نشان می دهد تپه خرگوشان ایلام از دیرباز مورد توجه انسان ها بوده است. پیاده روی صبح در مسیر این تپه حال و هوای شما را عوض می کند و به شما انرژی و نشاط می بخشد. فصل بهار و به طور ویژه اردیبهشت ماه، بهترین زمان برای بازدید از تپه خرگوشان در ایلام است. در این ماه تپه در اوج زیبایی و نشاط خود قرار دارد. ارتفاع تپه زیاد است و از هر سمتی که به شهر ایلام وارد شوید، نسبت به تپه خرگوشان دید دارید. بنابریان برای پیدا کردن آن به مشکل نخواهید خورد. عکس تپه خرگوشان نشان می دهد که ازتفاع آن نسبت به شهر زیاد است.

تپه خرگوشان یکی از جاذبه های گردشگری و طبیعی ایلام است و نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در سفر خود به این استان، بازدید از این تپه زیبا را فراموش نکنید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید