جنگل فندقلو اردبیل

21343 ۱۳۹۵/۰۲/۰۷
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

جنگل فندقلو اردبيل یکی از جنگل های زیبای این شهر است که به خاطر جاذبه های منحصر بفرد جنگلی و مرتعی معروف می باشد. هم چنین وجود گردنه زیبای حیران قابلیت بسیار ویژه ای را در صنعت اکوتوریسم این منطقه برای گردشگران فراهم نموده است.

جنگل فندقلو اردبیل کجاست؟

از طریق راه ها و مسیرهای متعدد می توان به جنگل فندقلو اردبیل رسید. به عنوان نمونه می توان  مسیر راه اردبیل به آستارا و جاده اردبیل به تهران را بیان نمود.

عرصه جنگلی فندقلو به عنوان قسمتی از جنگل های شرق استان اردبیل به حساب می آید و هم چنین در ادامه آن جنگل های نیمه گرمسیری استان گیلان قرار گرفته است. منطقه فندقلو اردبیل دارای مساحتی بالغ بر 16 هزار هکتار است که بخش اعظم آن را مراتع تشکیل داده و فقط در حدود بیش از 4 هزار هکتار را عرصه های جنگلی شامل شده است. ارتفاع منطقه فندقلو از سطح دریاهای آزاد به طور میانگین 1650 متر می باشد که از جهات متعدد محدود می شود.

جنگل های فندقلو اردبیل در ارتفاعات واقع شده و به همین علت در تابستان دارای هوایی بسیار دلپذیر و در فصل زمستان جزء منطقه های سرد استان محسوب می گردد. ما در طی سال در این منطقه شاهد دو بهار هستیم که یکی در ابتدای ماه فروردین تا پایان ماه خرداد و دیگری از ماه مهر تا آبان است. حداقل دمای مطلق این جنگل 37- درجه در ماه بهمن و حداکثر دمای مطلق 37 درجه سانتی گراد در ماه شهریور می باشد.

در جنگل فندقلو اردبیل بیش از صد نوع گل روییده که در بین آن ها گونه های نادری دیده شده است. در زمین های منطقه گونه های علفی به وفور مشاهده می شود. درخت فندق در این جنگل نسبت به دیگر گونه های درختی بیشتر روییده به همین خاطر نام این جنگل را فندقلو نامیدند.

در جنگل فندقلو اردبیل نمین، حیواناتی نظیر روباه، گرگ، خرس قهوه ای و سمور در این جنگل  وجود داشته و پرندگانی همچون عقاب طلایی، چکاوک، قرقاول و غیره یافت می شود. استخر آب گرمی که خاصیت درمانی دارد، در داخل جنگل فندقلو قرار گرفته است.

برای جذب توریست در کلیه فصول سال به این منطقه، پیست اسکی روی چمن و تله کابین جنگل فندقلو اردبیل برای علاقه مندان دایر شده است. هم چنین برای گردشگران امکانات پذیرایی و اقامت در جنگل فندقلو تدارک دیده شده است. اگر هنوز به این منطقه  نرفته اید می توانید با توجه به تصاویر و عکس های جنگل فندقلو که در این مطلب آورده شده گوشه ای از زیبایی آن را نظاره گر باشید.

آدرس جنگل فندقلو اردبیل : استان اردبیل، شهرستان نمین، جنگل فندقلو

عکس از جنگل فندقلو اردبیل

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید