آبشار مجن شاهرود

16917 2019/07/20
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

آبشار مجن کجاست؟

آبشار زیبایی در نزدیکی شهر مجن در استان سمنان با نام آبشار مجن واقع شده است. این آبشار که در 35 کیلومتری شمال غربی شهر شاهرود (که جزو استان سمنان می باشد) قرار دارد و بسیار با صفا و زیباست، اگر یک بار از آن دیدن کنید در ذهن تان ثبت خواهد شد.

عکس آبشار مجن

آبشار زیبای مجن در تنگه داستان قرار گرفته است و از جلوه های طبیعی شهر مجن شاهرود محسوب می شود. در انتهای شهر مجن در شاهرود دره ای زیبا گرفته است و مناظری منحصر به فرد دارد که شامل دشت، کوه و رود می شود.
مسیر رسیدن به آبشار از ابتدای شهر جاده ای خاکی و کمی ناهموار است است که مسافت آن حدودا 10 کیلومتر می باشد. اگر به این شهر سفر کنید در فصل بهار بوی گل های وحشی شما را مدهوش می کند و در فصل تابستان گل های آفتاب گردان منطقه را چشم نواز می کند. در زمستان بازدید از این آبشار تماشایی است زیرا دسته های کبک گروه گروه با شما تا منطقه ی آبشار همراهی می کنند.

برای رسیدن به این آبشار باید وارد آبی سرد و بسیار زلال شوید و حدود 200 متر در آب پیاده روی کنید تا به فضایی هیجان انگیز و بسیار زیبا وارد شوید. آبشار در بین تنگه ای به نام داستان قرار گرفته است و ارتفاع آن به دوازده متر می رسد و از بین دو سنگ بزرگ جاری شده است. سنگ ها در لحظه ی اول به نظر می رسند همین حالا سقوط خواهند کرد اما این طور نیست.

آبشار مجن شاهرود به رودی 25 کیلومتری وارد میشود که به طور فصلی پر آب است و در برخی فصل ها کم آب می باشد. رود پس از مخلوط شدن با آب آبشار و ریزابه های زیاد در مسیر شرقی به حرکت خود ادامه می دهد و به رودخانه ی تاش می ریزد. جالب است بدانید که در بالای آبشار اول در دل صخره های بکر و ناشناخته چندین آبشار وجود دارد اما دست یابی به آن ها مشکل می باشد به همین جهتی به مکانی پر آرامش برای اطراق پرندگان تبدیل شده است.

کسانی که به صخره نوردی علاقه دارند می توانند از صخره های عمودی کنار آبشار نهایت استفاده را ببرند. این صخره ها با عظمتی شگرف در چشم بیننده جلوه می کنند. مجن شهر زیبایی است که اکثر اهالی آن شغل باغداری و کشاورزی و دامداری دارند. محصولات کشاورزی آن سیب زمینی و گندم، محصولات باغی آن زردآلو، گیلاس و آلبالو هستند. از ویژگی های جغرافیایی شهر مجن شاهرود می توان به این نکته اشاره کرد که به دلیل واقع شدن در منطقه کوهستانی شهری بن بست است که تنها راه ارتباطی که مجن را به شاهرود و بسطام متصل می کند جاده ای آسفالت است.

آبشار مجن یکی از جاذبه های گردشگری استان سمنان است که شما می توانید در تور سمنان گردی از این مکان فوق العاده زیبا دیدن کنید.

آدرس آبشار مجن: استان سمنان، 35 کیلومتری شمال غربی شاهرود. (انتهای شهر مجن)

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید