جاذبه های گردشگری بلاروس

11247 ۱۳۹۶/۱۰/۱۴
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 10 امتیاز : 5]

بلاروس یکی از کشورهای اروپای شرقی است که پایتخت آن شهر مینسک می باشد. با اینکه مینسک مهمترین شهر این کشور است، اما شهرهای ویتبسک، موگلیف، گومل، گرودنو و برست نیز نقش به سزایی در اقتصاد و گردشگری این کشور دارند و برخی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری بلاروس نیز در این شهرها هستند.

حال که نسبتا می دانید کشور بلاروس کجاست، بهتر است که با همسایه های آن نیز آشنا شوید. بلاروس با کشورهای لتونی، لیتوانی، لهستان، اوکراین و روسیه مرز مشترک دارد.

بلاروس مناطق دیدنی بسیاری دارد و نامش از زمانی که جزوی از اتحاد جماهیر شوروی بود، یعنی بلاروسیه باقی مانده است. در سال 1991 و پس از فروپاشی شوروی جمهوری بلاروس استقلال خود را اعلام کرد. بلاروس در فرهنگ های مختلف روسیه سفید نامیده می شود که البته اشتباه می باشد.

مساحت کشور بلاروس نزدیک به 207 هزار متر مربع هیچ مرز مشترکی با دریا ندارد. تور بلاروس از جذابیت های خاصی برخوردار است و توریست های بسیاری را سالانه به خود می بیند که به واسطه جاذبه های گردشگری در بلاروس است. اگر از بالا به آن نگاه کنید، دریاچه ها و رودخانه های فراوان آن مانند خراش هایی به نظر می آیند که بلاروس را به بخش هایی تقسیم کرده اند. آب و هوای بلاروس در فصول گرم خنک و معتدل است اما زمستان بسیار سرد و خشکی دارد. بنابراین بهترین زمان برای مسافرت به آن اواخر بهار و تابستان می باشد.

اقتصاد بلاروس به دولت وابسته بوده و تا حد زیادی بر تامین مواد خام و اولیه برای روسیه استوار است. اقتصاد این کشور نوسان کمی دارد و از این نظر بسیار خوب می باشد. اکثر جمعیت این کشور بلاروسی و روسی هستند، اما در میان آنها جمعیت لهستانی و اوکراینی نیز دیده می شود.

بلاروس از جمله کشورهایی است که جمعیت زیادی در آن بی دین هستند. اما مابقی پیرو مسیحیت هستند. در واقع می توان گفت فرهنگ و مذهب یا بهتر است بگوییم بدون مذهب بودن، تبدیل به نوعی از جاذبه های توریستی بلاروس نیز تبدیل شده، زیرا برخی برای آشنایی بیشتر با این موضوع به این کشور سفر می کنند.

همانطور که اشاره شد، از جاذبه های کشور بلاروس، فرهنگ آن می باشد که مانند دیگر کشورهای اروپای شرقی تا حد زیادی تاثیر گرفته از روسیه است. آداب و رسوم مربوط به زمان شوروی سابق هنوز هم در میان مردم دیده می شود. اما می توان هنوز سایه هایی از فرهنگ خود بلاروس از زمان های گذشته را در آن دید. از جمله جاذبه های دیدنی بلاروس می توان به باغ گیاه شناسی، برج کامیانتس، کاخ گومل، پارک گورگی، کلیسای سنت سیمون و هلنا، قلعه برست، جنگل بیالوزا و قلعه میر اشاره کرد.

اطلاعاتی در مورد کشور بلاروس:

زبان رسمی: روسی-بلاروسی

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری آنوکراسی

جمعیت: حدود 9 میلیون و 507 هزار نفر

مساحت: 207،600 کیلومتر مربع

واحد پول: روبل بلاروس (BYR)

BYR 19,908.89 = $1

پیش شماره: +357

اختلاف زمانی با ایران: نیم ساعت عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور بلاروس بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید