جاذبه های گردشگری بوسنی و هرزگوین

15917 2017/12/28
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 14 امتیاز : 4.7]

کشور بوسنی و هرزگوین یکی از کشورهای حوزه بالکان است که در گذشته بخشی از اتحادیه جماهیر شوروی بوده است. این کشور به دو قسمت بوسنی در شمال و هرزگوین در جنوب تقسیم می شود. از زمان جدایی، شهر سارایوو به عنوان پایتخت بوسنی و هرزگوین انتخاب شده است. این کشور با کشورهای مونته نگرو، صربستان و کرواسی همسایه می باشد.

 در بوسنی و هرزگوین سه قوم اصلی زندگی می کنند. کروات ها، صرب ها و مسلمان ها. در طول سالیان گذشته اختلافات قومی و مذهبی شدیدی بین این گروه ها شکل گرفته است و هر سه گروه با یکدیگر درگیر بوده اند. سرانجام با امضای دو توافقنامه مجزا صلح بین طرف های درگیر برقرار شد و کشور آرامش نسبی خود را بازیافت.

بوسنی و هرزگوین از لحاظ سیاسی بسیار ویژه است. با اینکه موقعیت سیاسی آن با معیارهای جمهوری هماهنگ نیست، ولی عملا به صورت جمهوری اداره می شود. سه گروه اصلی هر کدام یک نماینده دارند که پست ریاست جمهوری هر 8 ماه یکبار بین آنها می چرخد.

جاذبه های کشور بوسنی و هرزگوین، به خصوص طبیعت آن بسیار زیبا و دیدنی است. آب و هوای بوسنی و هرزگوین معتدل و کوهستانی است و تقریبا در تمام فصول سال می توان از آن بازدید کرد. موقعیت جغرافیایی و همجواری آن با ارتفاعات کرواسی، باعث شده تا در تابستان آب و هوایی خنک و دلپذیر داشته باشد به گونه ای که برخی این ویژگی را جزو جاذبه های گردشگری بوسنی و هرزگوین برمی شمارند. مردم این کشور ریشه در نژاد اسلاو داشته، به همین دلیل دارای چهره های زیبایی هستند.

پل قدیمی، رودخانه زیبای نرتوا، آبشار کراویس، بازار باسچاریکا، تونل سارایوو و موزه ملی، از جمله جاذبه های دیدنی بوسنی و هرزگوین هستند.

اطلاعاتی در مورد کشور بوسنی و هرزکوین:

زبان رسمی: بوسنیایی، کرواتی، صربی

مذهب: اسلام و مسیحیت

نوع حکومت: جمهوری دموکراتیک فدرال 

جمعیت: حدود 3 میلیون و 517 هزار نفر

مساحت: 51,197 کیلومتر مربع

واحد پول: مارک تبدیل پذیر بوسنی و هرزگوین (BAM)

BAM 1.65 = $1

پیش شماره: +387

اختلاف زمانی با ایران: یک ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور بوسنی و هرزگوین بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید