چشمه چپقلی مرکزی

16584 2017/11/26
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 6 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

یکی از زیباترین جلوه های طبیعت چشمه ها هستند. چشمه ها مظهر سرزندگی و جاری شدن حیات در طبیعت می باشند و در این بین چشمه های آب معدنی این حیات و سرزندگی را برای انسان ها نیز به ارمغان می آورند.

چشمه چپقلی که در استان مرکزی قرار گرفته، خواص درمانی متعددی دارد که باعث می شود هرساله تعداد زیادی از گردشگران از این چشمه بازدید کنند. چشمه چپقلی اراک در ارتفاعات رشته کوه سفیدخانی و در نزدیکی روستای رباط میل قرار گرفته است.

اطراف چشمه چپقلی را مراتعی سرسبز در بر گرفته و آب و هوایی بسیار فرح بخش دارد. این مکان برای کمپ زدن و استراحت بسیار مناسب می باشد و با توجه به نزدیکی چشمه و مناظر زیبایی که وجود دارد، می تواند اوقات خوشی را برای شما به ارمغان بیاورد.

در کنار چشمه چپقلی در اراک یک پارک جنگلی با مساحتی نزدیک به 35 هکتار وجود دارد که به زیبایی های این منطقه افزوده است. این پارک جنگلی در میان ارتفاعات قدمگاه، کلاغ نشان، سفید پی، میران، تحت بزرگ و قالی خانی محصور شده است و تابستان و بهاری مطبوع و دلپذیر، و زمستان و پائیزی سرد دارد.

آب چشمه چپقلی شازند بسیار مفید است و باعث می شود فرآیند تغذیه و هضم غذا بسیار راحت تر انجام شود. آب این چشمه به سبب املاح معدنی که در خود دارد سریعاً جذب بدن می شود و عملکرد دستگاه گوارشی را بسیار بهبود می بخشد. همچنین چشمه آب چپقلی برای استحکام استخوان کودکان و مقاومت دندان در برابر پوسیدگی بسیار مفید است. از آب چشمه چپقلی در استان مرکزی برای بیمارانی که به سنگ کلیه مبتلا هستند استفاده می شود و به دفع آن کمک می کند.

تفرجگاه چپقلی تحت پوشش اداره کل منابع طبیعی استان مرکزی قرار دارد و قرار است با چندین نوع درخت اعم از گردو، زبان گنجشک، افرا، سرو خمره ای، بید، اقاقیا و بادام فضای سبز آن را توسعه بدهند.

نشاط آوران به شما توصیه می کند در سفر خود به استان اراک حتما از این چشمه که از جاذبه های گردشگری مرکزی می باشد، دیدن کنید و از خواص آب آن بهره مند بشوید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید