پارک پراتر وین اتریش

11979 2019/11/11
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

پارک پراتر کجاست؟

پارک پراتر یکی از پارک های معروف در شهر وین است که در ناحیه دوم این شهر با نام لئوپولداشت هم شهرت دارد. این پارک در واقع یکی از بزرگترین شهربازی های اتریش می باشد که محبوبیت خاصی در میان مردم دارد. نام پارک پراتر در گذشته در یک سند تاریخی که مربوط به سال 1192 میلادی است تحت سلطه فردریک اول بوده است. اما در سال 1766 با روی کار آمدن امپراتور دوم پارک پراتر به مردم وین اهدا شد. از آن تاریخ به بعد پارک پراتر گسترش بیشتری یافت و به آن سالن های مختلف سرگرمی مانند سالن بولینگ و سینما و چرخ و فلک و کافه های متعدد اضافه شد. این پارک جذاب و مهیج در کل 24 ساعت شبانه روز فعالیت دارد و برای ورودی آن هیچ مبلغی از مردم گرفته نمی شود.

عکس پارک پراتر وین

همانطور که گفتیم پارک پراتر وین در 24 ساعت شبانه روز فعالیت دارد و هر 7 روز هفته هم باز است. پارک پراتر وین را با نام وورستلپراتر هم می شناسند و هر سال در 15 مارس افتتاح شده و 31 اکتبر پایان می یابد. اما برخی از قسمت های این مجموعه فعالیت دارند و ساعات کاری متفاوتی هم دارند. برخی از قسمت های پرتر از 10 صبح تا 1 بامداد هم باز هستند. یکی از مهم ترین نمادهای وین، چرخ و فلک بزرگی است که در پارک پراتر وین وجود دارد و آن را در سال 1897 ساخته اند. این چرخ و فلک آنقدر بزرگ است که حتی از چندین خیابان آن طرف تر هم قابل مشاهده است. گردشگران بسیاری به این شهر زیبا و نوستالژیک سفر می کنند و بازدید از پارک پراتر و سوار شدن و چرخ و فلک این شهر بازی جزء اولویت های اول گشت و گذارشان می باشد.

یکی دیگر از نمادهای معروف پراتر لیلیپوتبان یا همان راه آهن است. این قطار شما را به یک سفر داره ای به طول 4 کیلومتر می برد که حدود 20 دقیقه به طول می انجامد. این قسمت از شهربازی وین را تقریبا همه گردشگران دوست دارند خصوصا وقتی که متوجه می شوند قدمت این بازی مهیج به 75 سال هم می رسد.

اگر به همراه فرزندان خود به این شهربازی می روید، پیشنهاد می کنیم که سری هم به بخش گروتنبان بزنید و اجازه دهید تا کودک تان از ماجراجویی در این بخش نهایت لذت را ببرد. در این قسمت با معروف ترین شخصیت های کارتونی مانند موریتس و میت ماکس روبرو خواهید شد. گروتنبان در واقع یک غار بزرگ با تور رفتگی های فراوان است که شما را به دل قصه ها و افسانه ها می برد. به جرعت می توان گفت که نیمی از جذابیت این پراتر به این قسمت و فروشگاه ببزرگ آن است. قسمت جلوی گروتنبان به دست یکی از طراحان معروف اتریش یعنی رابرت تار طراحی شده است.

ترن هوایی پارک پراتر وین طراحی خاص و عجیب غریبی دارد و نصف جذابیتش هم به همین عجیب بودنش است برای همین موضوع این پارک به یکی از جاذبه های گردشگری اتریش تبدیل شده است. این وسلیه مهیج برای هر کسی با هر سنی جذاب و لذت بخش است این ترن هوایی حال و هوایی سنتی دارد که تا حدودی با فضای مدرن ادغام شده است. یکی از مزایای ترن هوایی این است که هر شخصی با هر سنی می توانید از آن استفاده کند و در واقع محدودیت سنی وجود ندارد. ساختار این وسیله بازی از چوب و ریل معمولی می باشد و توسط یک شخص که کنترل آن را به دست دارد، هدایت می شود.

یکی دیگر از قسمت های جذاب پارک پراتر وین، خانه ستاره ها است که به جدید ترین تکنیک های تصویر پردازی مجهز است و در آن آسمان پر ستاره را به تصویر می کشند. اگر به علم نجوم و ستاره شناسی علاقه داشته باشید، می توانید به تماشای ستاره ها و شرایط آب و هوایی بنشینید. در خانه ستاره قسمت هایی برای نمایش آسمان به صورت مصنوعی طراحی شده است که به صورت کلاس های آموزشی تمامی رویدادهای نجومی و مراسمات فرهنگی را برای بازدید کنندگان توضیح می دهند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید