جاذبه های گردشگری قبرس

9074 ۱۳۹۶/۰۹/۳۰
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 4.6]

کشور قبرس جزیره ای در سمت شرق دریای مدیترانه است که به دو قسمت یونانی نشین و ترک نشین تقسیم می شود. ترک ها در سمت شمال و یونانی های در سمت جنوب زندگی می کنند. به همین دلیل نیز این کشور دو زبان رسمی ترکی و یونانی و دو مذهب رسمی اسلام و مسیحیت دارد. اگر نمی دانید پایتخت قبرس کجاست، باید بگوییم که نیکوزیا، به عنوان پایتخت این کشور می باشد و تنها شهر اصلی غیرساحلی قبرس نیز هست. این شهر یکی از زیباترین شهرهای این کشور بوده و تور قبرس را بسیار لذتبخش می کند.

  

بخش جنوبی این کشور که سومین جزیره بزرگ مدیترانه است، عضوی از اتحادیه اروپا می باشد و از قوانین آن پیروی می کند. جزیره قبرس موقعیتی استراتژیک دارد و به همین خاطر همیشه مورد توجه و تاخت و تاز حکومت های بزرگتر بوده است. آخرین بار کشور ترکیه در پی کودتای یونانیان به شما قبرس هجوم برد و از آن زمان بخش شمالی ترک نشین شد. به دلیل اینکه این بخش توسط ترکیه به رسمیت شناخته می شود، فقط بخش جنوبی قبرس عضو اتحادیه اروپا است. اما هردو بخش شمالی و جنوبی جاذبه های گردشگری در قبرس را شامل می شوند و به جرات می توان گفت زیبایی منحصر به فردی دارند.

جزیره قبرس طولی نزدیک به 240 کیلومتر و حدود 100 کیلومتر عرض دارد. آب و هوای آن در تابستان گرم و خشک و در زمستان معتدل است؛ می توان گفت آب و هوا نیز به نوعی از جاذبه های توریستی قبرس به حساب می آید، مثل آب و هوای جزیره کیش در فصل زمستان.

این کشور صنایع پیشرفته ای ندارد و درآمدهای آن به طور چشمگیری به کشاورزی، دامداری و گردشگری وابسته می باشد. قبرس موقعیت ویژه ای دارد؛ با سفر به آن انگار به دو کشور سفر کرده اید. بخش جنوبی و یونانی نشین که عمده جمعیت را نیز تشکیل می دهند، فرهنگ و معماری اروپایی دارند. اما در بخش شمالی می توان فرهنگ مردم ترکیه را دید. این ویژگی هم به نوبه خود از جاذبه های گردشگری قبرس است که برای توریست ها جذابیت دارد.

سواحل زیبا و بکر قبرس، مقبره پادشاهان، کلیسای سنت لازاروس، قلعه پافوس، تکه حلا سلطان و موزه قبرس تنها بخشی از جاذبه های گردشگری قبرس هستند که بازدید از آنها شما را با تاریخ و فرهنگ این کشور بیشتر آشنا می کند. با توجه به اینکه قبرس به درآمدهای گردشگری وابسته است، مسئولین آن شرایط خوبی را برای توریست ها فراهم آورده اند تا از بازدیدشان از جاذبه های دیدنی قبرس لذت ببرند.

اطلاعاتی در مورد کشور قبرس:

زبان رسمی: ترکی و یونانی

مذهب: اسلام و مسیحی ارتدوکس

نوع حکومت: جمهوری

جمعیت: حدود 1 میلیون و 170 هزار نفر

مساحت: 9,251 کیلومتر مربع

واحد پول: یورو (EUR)

0.84 = $1

پیش شماره: +357

اختلاف زمانی با ایران: یک ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور قبرس بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید