Venice-Italy

جاذبه های گردشگری ونیز ایتالیا

16379 2016/08/08
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 3]

ونیز ایتالیا، شهری شناور

کشور ایتالیا شهر ونیز را مانند مرواریدی در میان دریای آدریاتیک دارد. ونیز را جزایر کوچکی تشکیل می دهند که به وسیله کانال های آب از هم جدا شده اند. مردم برای تردد در شهر از قایق هایی استفاده می کنند که به آن ها تاکسی آبی می گویند.

شهر ونیز هم سطح دریا می باشد و دارای 118 جزیره که بعضی از این جزایر به وسیله پل به هم متصل می باشند و بعضی دیگر به صورت مجزا هستند.

ونیز مرکز ناحیه ونتو است. شهر ونیز که در ایتالیایی به آن ونزیا می گویند مرکز استان نونتو میباشد. این شهر بیشتر از هزار سال مرکز جمهوری ونیز بود و به نام های سرنیسیما (آرام آرام) و لادومینانته (حاکم) و رجینا دل ادریاتیکو (ملکه دریای آدریاتیک) نیز شناخته می شود.

شهر ونیز به خاطر شکل عجیب و تعدد آثار تاریخی و هنری و معماری در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته که همین امر موجب شده سالانه میلیون ها نفر (20 میلیون به طور تخمینی) از سرتاسر جهان برای دیدن این شهر زیبا به ایتالیا سفر کنند. این یعنی جاذبه های توریستی شهر ونیز را نباید از دست داد.

قسمت تاریخی ونیز که در مرکز شهر ونیز قرار دارد به طور سنتی و از قدیم به 6 قسمت تقسیم شده است. این مناطق ششگانه عبارتند از درسودورو، سانتا کروچه، سن پلو، سن مارکو، کانارجو و کاستلو. این مناطق دیدنی در دو طرف کانال بزرگ قرار دارند که حدود 150 کانال کوچکتر را به هم وصل می کند.

بالا آمدن آب دریا غیر از مد معمولی می باشد. بدین معنی که در ونیز به ویژه در بهار و پاییز سطح آب به اندازه ای بالا میاید که رفت و آمد را مختل میکند و کوچه پس کوچه های شهر پر از آب می شود درست مانند سیل. مد معمولی هنگامی که با طوفان و امواج همراه باشد، موجب بالا آمدن آب بیش از حد معمولی می شود که این مسئله در ونیز کاملا عادی می باشد و همه به آن عادت دارند. از سال 2003 به این طرف پروژه عظیم سد دریایی متحرک که در نوع خودش بی نظیر است در دست اجرا می باشد تا بدینوسیله با پدیده بالا آمدن آب مبارزه کنند.

هزینه اقامت در یک هتل چهار ستاره برای دو نفر تقریبا شبی 150 هزار تومان یا بیشتر میباشد. همچنین میتوانید از تور ونیز برای سفر استفاده کنید.

اطلاعاتی درباره شهر ونیز ایتالیا:

جمعیت: حدود 300 هزار نفر

مساحت: حدود 414 کیلومتر مربع

کد شماره گیری: 041

چرا برویم؟

venice

اگر چه هیچ سند تاریخی که زمان دقیق بنا شدن شهر ونیز را نشان دهد در دست نیست اما شواهد موجود تاریخ دانان را بر این باور داشته که ساکنین اولیه ونیز، افرادی بوده اند که از موج حملات قبایل مختلف در قرن پنجم پس از میلاد به این منطقه پناه آورده اند و ونیز به صورت امروزی در سال 800 بعد از میلاد به وجود آمد. دلیل بنای ونیز هرچه باشد این بهترین اتفاقی است که برای گردشگران می توانسته رخ بدهد. کجای دنیاست که خیابان هایش، کوچه های باریک سنگ فرشش و جاده هایش راه های آبی باشد؟ کجای دنیاست که تاکسی های خیابان هایش قایق های گاندولا باشند. اینجا ونیز؛ شهر مارکوپولو است که نامش را هم بر روی فرودگاه این شهر گذاشتنه اند. شهری که در حافظه جمعی همه گردشگران، با تلالو ماسک های رنگارنگش شناخته می شود. شرط می بندم که شما هم عاشقانه های بیشماری از این شهر رویایی به ارمغان خواهید برد، و وقتی در میدان سن مارکو رو به غروب آفتاب، فنجانی قهوه بنوشید و در نسیم بال زدن صدها کبوتر در موسیقی آرام هنرمندان ونیزی غرق شوید، این تصویر را هرگز فراموش نخواهید کرد.

ونیز، شهر روی آب و تنها شهر اروپایی بدون اتومبیل است. شهری با کوچه پس کوچه های باریک و تودرتو، با ساکنینی که با قایق شان از خرید روزانه به خانه بر می گردند. قایق را به ستون های خانه می بندند و به پله های غوطه ور در آب پا می گذارند.

کی برویم؟

seasons

اواخر بهار و اوایل تابستان بهترین زمان برای سفر به ونیز از نظر آب و هواست. هر چند که در این زمان شهر پر از توریست است و ممکن است شما برای وارد شدن به موزه ها و مراکز دیدنی در صف های بلند بایستید. همچنین در این زمان یافتن محل اقامت بسیار سخت است و اکثر هتل ها پر هستند. حتی در اواخر تابستان که هوا بسیار گرم است باز هم یافتن محل اقامت کار آسانی نیست. اما در فصل زمستان شهر ونیز خلوت است و می توان تخفیف های زیادی چه برای محل اقامت و چه برای خرید دریافت کرد. هرچند این نکته را نباید فراموش کرد که به دلیل همنشینی دریا با این شهر، زمستان های ونیز بسیار سرد است.

جشنواره ها و رویدادها

Festa del Redentore

 1. کارناوال ونیز (Venice Carnival) : این کارناوال که معمولا در اوایل ماه مارس برگزار می شود ده ها هزار توریست را به خود جذب می کند. در این کارناوال که با موسیقی همراه است برای دو هفته شرکت کنندگان لباس های سنتی می پوشند و ماسک های ونیزی به صورت می زنند. ماسک هایی که یکی از نمادهای اصلی شهر ونیز است.
 2. جشنواره فستا دل ردنتوره (Festa del Redentore) : این جشنواره که در سومین هفته ماه جولای برگزار می شود یک جشنواره مذهبی است. این جشنواره در کلیسای ردنتوره در میدان سن مارکو برگزار می شود و شامل آتش بازی، اجرای موسیقی و عرضه غذا و خوراکی به بازدیدکنندگان است.
 3. جشنواره فیلم ونیز (Venice International Film Festival) : این جشنواره قدیمی ترین رویداد سینمایی دنیا و یکی از مهمترین جشنواره های سینمایی در جهان است، این جشنواره اولین بار در سال 1933 برگزار شد و سالانه میزبان حدود سیصد هزار بازدیدکننده است. این جشنواره در اوایل ماه سپتامبر برگزار می شود. این جشنواره هم اکنون از اصلیترین جاذبه های گردشگری ونیز ایتالیا میباشد.

دیدنی ها

قایق گاندولا (Gondola)

Gondola

ونیز به کوچه آب ها و بناهای بیزانسی و رنسانسی آن شناخته شده است و دیدنی فراموش نشدنی ونیز گاندولا یا قایق سنتی مردمان ونیز است. شما با پرداخت 80 یا 100 یورو می توانید به مدت یک ساعت در کوچه آب های ونیز با این قایق به تفریح بپردازید.

از دیگر جاهای دیدنی ونیز ایتالیا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. شهر ونیز (Venice City)
 2. میدان و کلیسای سینت مارکو (Saint Marks Basilica)
 3. گرند کانال (Grand Canal)
 4. کلیسای سنت ماری (Mary)
 5. کلیسای سن روچ (San Rocco)
 6. قصر دوچاله (Palazzo Ducale)
 7. قصر کارزانیچو (Ca Rezzonico)
 8. موزه پگی گوگنهایم (Peggy Guggenheim Collection)
 9. کلیسای سانتی جیووانی (Santi Giovani)
 10. پل ریالتو (Rialto Bridge)
 11. برج ساعت (Torre dellOrologio)

خوردنی ها

Tiramisu1

 1. غذای دریایی ونیزی (Risotto)
 2. لازانیا (Lasagna)
 3. راویولی (Ravioli)
 4. تیرامیسو (Tiramisu)
 5. جگر ونیزی (Venetian Liver)
 6. پاستای بیگولی (Bigoli in Salsa)
 7. ساردین سرخ شده (Sarde in Saor)
 8. فتوچینی (Fettuccine)

یک وعده غذا می تواند بین 20 تا 80 هزار تومان باشد. 

نوشیدن یک فنجان قهوه با موسیقی زنده در کافه های میدان سن مارکو می تواند برای شما بیش از 30 هزار تومان هزینه داشته باشد.

خریدنی ها

 1. ماسک های سنتی ونیز
 2. شیشه مورانو (Murano Glass)
 3. کلاه های کرجی ران ها (Gondolier Hats)
 4. مجسمه
 5. نقاشی
 6. لیوان های تزئینی

مراکز خرید

Rialto Market

 1. بازار ریالتو (Rialto Market)
 2. مغازه موندنوو (Mondonovo)
 3. بوتیک ناردی (Nardi)
 4. بوتیک بویلاکوا (Luigi Bevilacqua)
 5. مغازه ونینی (Venini)
 6. جواهر فروشی آتومبری (Attombri)

مراکز تفریحی

San Giorgio Maggiore

 1. منطقه سن جیورجیو ماگیوره (San Giorgio Maggiore)
 2. ناحیه درسدورو (Dorsoduro)
 3. میدان سینت مارکو (Piazza San Marco)
 4. جزیره تورچلو (Island Torcello)
 5. میدان سانتا مارگریتا (Campo Santa Margherita)
 6. پارک ساورگنان (Parco Savorgnan)
 7. ناحیه کانارجیو (Cannaregio)
 8. کلیسای سانتا ماریا دی میراچولی (Santa Maria dei Miracoli)
لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید