تفریگاه بند ارومیه

19597 ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 9 امتیاز : 3.9]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تفرجگاه بند یکی از تفرجگاه هایی است که در روزهای تعطیل پذیرای خانواده های بسیاری می باشد. تفرجگاه بند ارومیه در فاصله ای نزدیک از ارومیه و در منطقه ای کوهستانی و سرسبز قرار گرفته است. برای دیدن تفرجگاه بند در ارومیه باید به خیابان شهید بهشتی بروید و از آنجا مسیر رودخانه شهرچای را در پیش بگیرید. سد رودخانه شهرچای همواره گردشگران و طبیعت گردان بسیاری را به سمت خود جلب می کند. اگر به عکس تفرجگاه بند ارومیه دقت کنید، متوجه می شوید که این منطقه کوهستانی و دارای ناهمواری های گوناگون می باشد. این منطقه گردشگری که در سمت جنوب غربی ایلام واقع شده است، شامل روستای بند نیز می شود.

روستای بند در میان روستاهای شملکان، نوشان اولیا و سلفی و اوعلی قرار گرفته و در سمت شرق آن، کلیسای جانوسلو قرار دارد. با توجه به اینکه روستای بند در منطقه ای کوهستانی واقع شده است، دارای بهار و تابستانی معتدل می باشد، اما زمستان هایی سرد و خشک را تجربه می کند. روستای بند در نقش یک بازار مرکزی و محل داد و ستد برای روستاهای اطراف قرار داشته است. محققان قدمت روستا را حدود سیصد سال تخمین می زنند.

بومیان منطقه تفرجگاه بند شهر ارومیه به دو زبان کردی و ترکی آذری مسلط هستند. مردم این منطقه به دامداری و کشاورزی مشغول هستند و در تمام منطقه زمین های زراعی کوچک و بزرگ و باغ های میوه دیده می شوند. دامپروری نیز در این روستا رواج بسیاری دارد و از این رو فرآورده های لبنی و دامی در روستا به وفور یافت می شود. طبیعت این منطقه بسیار زیبا و سرسبز و است و درختان انگور و سیب در اطراف روستا به این منطقه نمایی زیبا و خاص داده اند.

علاوه بر روستای بند و زیبایی های آن، در بند ارومیه جاذبه های دیگری نیز وجود دارد. کوهستانی که در این منطقه قرار دارد، موقعیت خوبی را برای علاقه مندان به کوهنوردی پدید آورده است. دریاچه سد شهرچای که در آن می توان به قایق سواری پرداخت و تفرجگاه زمستانی بند از جمله مکان هایی هستند که می توان در آنها اوقات خوشی را سپری کرد. با توسعه شهر ارومیه، فاصله شهر و این منطقه بسیار کم شده و به همین سبب هر سال خانواده های بیشتری اوقات فراغت خود را در تفرجگاه بند در استان آذربایجان غربی می گذرانند.

تفرجگاه بند یکی از جاذبه های گردشگری آذربایجان غربی به شمار می رود و اگر در سفر خود به این استان، دنبال مکانی برای استراحت و صرف نهار بودید، نشاط آوران این منطقه زیبا را به شما پیشنهاد می کند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
 • ارومیه قلب آذربایجان

  یاشاسین آذربایجان 💕
  یاشاسین اورمیه 💕

 • یاشاسین ارومیه یاشاسین آذربایجان

  به دیار آذربایجان ، اورمیه شهر والیبالی و والیبال خیز خطه آذربایجان خوش آمدید😍

  آذربایجان دیارنا ، گوزل اورمیه شهرینه چوخ‌ خوش گلیبسیز😍

  ما آذربایجانی ها بخصوص اورمیه ای ها به ترکی ( اورمولوها ) خونگرمو مهمان نوازیم😍

  یاشاسین آذربایجان ❤

  یاشاسین اورمیه ❤