سراب برناج کرمانشاه

18036 2019/03/28
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

سراب برنجان کجاست؟

یکی از زیبا ترین جاذبه های طبیعی و گردشگری استان کرمانشاه سراب برناج است که در روستای سراب برناج و در 10 کیلومتری جاده بیستون به سنقر واقع شده است.

روستای برناج از خوش منظرترین روستاهای باستانی استان کرمانشاه است. به دلیل وجود سراب و ویژگی های دلچسب این روستا بافت تاریخی و طبیعی برای این منطقه تماشایی و گردشگری استان کرمانشاه خلق شده است.

عکس روستای سراب برناج

روستای برناج کرمانشاه که یکی از روستاهای باستانی و بسیار زیبای کرمانشاه به حساب می آید در 14 کیلومتری شمال غرب بیستون واقع شده است، این سراب در پایه کوه بیستون و در جاده میان بیستون و سنقر وجود دارد که نقش بسزایی در خرمی این روستا ایجاد کرده است.

از زیبایی های سراب برناج می توان کناره سرسبز آن و درخت های سالخورده چنار، زمین های کشاورزی و روستای دلپذیر با مردمان خوش خو را نام برد، که سبب به وجود امدن منطقه ای دلچسب به منظور تفریح و اقامت گردشگران شده است.

با وجود مسافران زیادی که هرساله از این روستا دیدن می کنند اما چیزی از زیبایی و پاکیزگی این ناحیه کم نشده و هنوز هم منطقه ای دلچسب برای مسافران به حساب می آید.

سراب برناج دارای اثر تاریخی گوردخمه می باشد که قدمت چند هزار ساله دارد و در کنار این سراب قابل مشاهده است. یکی از هفت اثر طبیعی با ارزش استان کرمانشاه سراب برناج است که به تازگی در فهرست آثار ملی ثبت شده است.
گوردخمه برناج مربعی شکل است که طول آن به 95 سانتیمتر می رسد همچنین ارتفاع آن 90 سانتیمتر است.

اهالی روستای سراب برناج فعال و خونگرم هستند و به کشاورزی و دامداری مشغول اند که کشاورزی در فعالیت آنها نقش بیشتری دارد.

روستای سراب برناج کرمانشاه فراورده های بسیاری از جمله شلیل، هلو و سیب را دارا است. همچنین اهالی روستا در حیطه دامداری صاحب گوسفندان و گاو های شخصی هستند.

آدرس سراب برنجان: استان کرمانشاه، 10 کیلومتری جاده بیستون به سنقر

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید