غار اسکندر تبریز

16455 2018/07/08
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 7 امتیاز : 4.3]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

به طور کلی می توان گفت غارهای دهستان بستان آباد در استان آذربایجان شرقی از جالب ترین جاذبه های گردشگری این استان می باشد. در بین این غارها غار اسکندر تبریز به واسطه جنس دیوارها، سقف ها و تالار بزرگی که درون خود جای داده جالب توجه می باشد.

غار اسکندر بستان آباد در 30 کیلومتری شهرستان تبریز و در روستای سعید آباد واقع شده و برای سفر به غار اسکندر باید از مسیر جاده تبریز، تهران اقدام کنید. بهترین راهی که پیشنهاد می شود، سه راهی اهر به سمت شهر اهر است که بعد از شش کیلومتر در سمت راست تابلوی روستای طویقون را مشاهده خواهید کرد که بعد از آن باید به سمت روستای سعیدآباد ادامه دهید تا در نهایت به غار اسکندر برسید.

عکس غار اسکندر

از آنجایی که روستای سعید آباد در کنار دره سعیدآباد قرار گرفته، به عنوان تفرج گاه مقصد بسیاری از مسافران، مردم شهرهای اطراف و اهالی استان آذربایجان شده است. 

اطراف ورودی غار روستای اسکندر را جویندگان عتیقه جات کنده و باعث شده اند ورودی غار جلوه ای نامناسب به خود بگیرد!

برای ورود به غار اسکندر باید از دهانه آن، که پنج متر عرض دارد عبور کنید، به محض ورود به غار، تالار بزرگ درون غار را مشاهده خواهید کرد، دیوارها و سقف غار دارای استالاکتیت بسیار زیادی می باشد. در انتهای غار اسکندر سعیدآباد دالان و راهرویی تاریک وجود دارد که بوی گوگرد آن از دور به مشمام می خورد.

غار اسکندر در استان آذربایجان شرقی، دارای هفت تالار است که از میان آن ها دو تالار قابل دسترسی و بازدید می باشد که علت آن، ریزش سنگ های دیواره ها و سقف های داخل غار و گاز خطرناک گوگرد دی اکسید است. از این رو پیشنهاد می شود با خطراتی که گردشگران را تهدید می کند، با یک راهنما به غارنوردی بروید و علاوه بر آن تجهیزات کامل غارنوردی را نیز به همراه داشته باشید. در ضمن توصیه می شود بیش از یک ساعت برای گردش در غار نمانید.

نشاط آوران پیشنهاد می کند اگر به این استان سفر کردید حتما از این پدیده طبیعی بسیار زیبا دیدن کنید چراکه یکی از جالب تری و زیباترین جاذبه های گردشگری استان آذربایجان شرقی می باشد.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید