سایت,گردشگری,جاکاو,استان همدان,همدان,پیست اسکی تاریک دره همدان,پیست اسکی چمن تاریک دره همدان,تاریک دره همدان,تاریکدره همدان,پیست اسکی برف تاریک دره,پیست اسکی چمن تاریک دره کجاست,پیست های همدان,مراکز تفریحی ورزشی همدان,جاهای دیدنی همدان, فهرست دیدنیهای همدان,لیست دیدنی های همدان

پیست اسکی تاریک دره همدان

15930 ۱۳۹۵/۰۶/۰۶
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

پیست اسکی چمن تاریک دره همدان به عنوان یکی از پیست های بین المللی کشور محسوب می شود و دارای طول برابر یک هزار و ششصد متر می باشد. این پیست یکی از زیر ساخت های اصلی ورزش های زمستانی استان همدان به شمار می رود.

پیست اسکی تاریک دره پس از پیست های شمشک و دیزین به عنوان منحصربفردترین و سومین پیست اسکی در تمام کشور مطرح است. این پیست دارای چشم انداز بکر طبیعت کوهستان، محیطی مناسب برای پرداختن به اسکی و دیگر ورزش های زمستانی می باشد. نزدیک به دو کیلومتر از مسیر پیست اسکی همدان را می توان از طریق دستگاه بالابر با ظرفیت بیش از یکصد نفر طی نمود.

tarik-darreh-ski-resort1

پیست تاریک دره شامل پناهگاه و مهمانسرا با زیر بنای 550 متر مربع، رستوران، مدرسه اسکی، خوابگاه و تاسیسات برق اضطراری می باشد. تله سیژ مجموعه پیست اسکی دارای 100 صندلی با طول خط 1600 متر مربع است. این پیست اسکی با تامین 150 ست اسکی اقدام به ارائه خدمات به علاقه مندان به ورزش مفرح اسکی می کند  و افراد کمتر از 15 سال با آموزش رایگان، اسکی را فرا می گیرند. وسعت پیست اسکی تاریک دره با راه اندازی دستگاه تله سیژ به 50 هکتار رسیده است.

tarik-darreh-ski-resort2

پست اسکی روی چمن تاریک دره همدان:

در فصول بهار و تابستان همدان و با توجه به هوای مطلوب اش، پیست چمن تاریک دره اخیرا به مجموعه اضافه شده که دارای مساحت 5000 متر مربع است. پیست اسکی روی چمن همدان شامل یک دستگاه تله اسکی و مجهز به 50 صندلی می باشد. امکانات ایجاد شده در مجموعه پیست اسکی تاریک دره همدان باعث شده تا این مجموعه برای برگزاری مسابقات اسکی چمن در فصل تابستان در کشور مورد توجه فدراسیون واقع شود.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
  • محمد

    من عاشق زمستونم. من عاشق اسکی هستم.ولی شهر محل زندگیم جزو مناطق گرمسیریه. میخام برم اینجا و از نزدیک با زیبایی هاش اشنا شم. خدایی تو تصاویر چیزی از پیستهای اسکی اروپا و امریکا که مسابقات داخلش برگزار میشه نداره. عاشق مطالبتونم