shir-abad-waterfall-1

آبشار شیرآباد گلستان

23143 ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 5 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

تاریخچه آبشار شیرآباد نیز مثل تمامی آبشارهای دیگر به بلندای تاریخ طبیعت ایران است. آبشاری که به عروس آبشارهای گلستان معروف شده، از زیبایی های خاص و منحصر به فردش هفت خان آن می باشد.

آبشار شیرآباد گلستان در 26 کیلومتری شهرستان خان ببین قرار گرفته است که برای رسیدن به آن باید به روستای زیبای شیرآباد در دل جنگلهای گلستان سفر کنید. این آبشار یکی از زیباترین آبشارهای موجود در استان گلستان است که دارای هفت طبقه می باشد که برای صعود به این هفت آبشار باید با تجهیزات کامل به دیدار این آبشار بروید.

shir-abad-waterfall-2

آبشار شیرآباد در گلستان واقع شده و به دلیل آب و هوای معتدل و مرطوب آن در حصار جنگل های سرسبز با درختانی سر به فلک کشیده می باشد. در فصل بهار و تابستان تا نیمه ی پاییز این آبشار بسیار سر سبز و دیدنی است. این آبشار به اسامی زیادی معروف است نظیر آبشار شیرآباد گرگان و … که به دلیل هم نام بودن با آبشار های شیرآباد در سیستان و بلوچستان، آشخانه و تالش این آبشار را به نام استان و شهرستان های اطرافش نیز می خوانند.

shir-abad-waterfall-4

محوطه ی اطراف آبشار شیرآباد در گلستان فضایی جنگلی بر روی تپه ها و کوه هاست که باعث می شود چندین غار نیز با نام های دیو سپید و سمرقند در نزدیکی آبشار ها وجود داشته باشند. بلندترین ارتفاع این آبشار ها به 25 متر می رسد که دسترسی به آن برای عموم مردم فراهم است. روستای شیرآباد خان ببین در 6 کیلومتری این شهر قرار گرفته که از میدان های داخلی برای رسیدن به آبشار باید به سمت جنگل های جنوب شهر حرکت کرد.

shir-abad-waterfall-3

آبشارهای شیرآباد گلستان دارای ارتفاع های متعددی هستند که بزرگترین آنها با 25 متر ارتفاع دارای دو حوضچه می باشد که حوضچه اول 40 متر و دومی تا 90 متر عمق دارد. این حوضچه ها که بر اثر ریزش آب با شدت و ارتفاع زیاد بوجود آمده اند طبیعت وحشی و بی نظیری را به مردم نشان می دهند. شنا کردن در این حوضچه ها ممنوع می باشد اما متاسفانه یکی از اتفاقاتی که در پای آبشار شیرآباد بچشم می خورد شیرجه و شنا کردن مردم در این مکان عمومی است.

shir-abad-waterfall-6

آبشارهای هفت گانه شیرآباد سرچشمه ی خود را از چشمه سارهای قلعه ساران می گیرند که همه در رشته کوه های البرز قرار دارند. اما این آبشار های هفت گانه که پشت سر هم بوجود آمده اند موجب جاذبه ای طبیعی و نادر شده که هرساله هزاران گردشگر و توریست را به دامان این طبیعت زیبا می کشد و گروه های طبیعت گردی که تمام این آبشار ها و مسیر های پلکانی را طی می کنند.

آدرس آبشار شیرآباد : گلستان، خان ببین، روستای شیرآباد، آبشار شیرآباد

سایر عکس های آبشار زیبا و مسیر جنگلی بی نظیر شیرآباد را در ادامه مشاهده کنید :

shir-abad-waterfall-8

shir-abad-waterfall-9

shir-abad-waterfall-10

shir-abad-waterfall-11

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید