دهکده هال اشتات اتریش

9961 ۱۳۹۸/۰۷/۱۵
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

دهکده هال‌ اشتات کجاست؟

دهکده هال اشتات یکی از قدیمی ترین دهکده های و جاذبه های گردشگری اتریش است که به دلیل وجود معادن نمکی بسیار مورد توجه قرار می گیرد. این روستای زیبا تفریحات بسیار مهیجی دارد که می توانید از آن ها بهره ببرید. مسیرهایی برای دوچرخه سواری، قایقرانی، پیاده روی در طبیعت و کوهنوردی از جمله تفریحات جذاب این روستا هستند.

عکس دهکده هال اشتات

در هال اشتات در اتریش بقایایی از انسان های قدیمی پیدا شده که متعلق به دوران آهن هستند. برای اقامت در دهکده هال اشتات هتل های کمی وجود دارند اما به دلیل اینکه حجم گردشگران و توریست ها در فصل های به خصوصی مانند تابستان بالا می رود، اکثر خانه ها نقش هتل را بازی می کنند.

در این روستا یک کلیسا به نام کالورینبرگ هم وجود دارد که در سال 1711 به دست یک زن و شوهر که منشی دادگاه بودند ساخته شد. این کلیسای قدیمی در کنار کوهی مرتفع با چشم اندازی فوق العاده در نزدیکی دریاچه هال اشتات واقع شده است. معماری این کلیسای زیبا به سبک باروک است.

از دیگر جاذبه های دهکده ی هال اشتات در اتریش می توان به میدان بازار اشاره کرد. در این میدان یک مجسمه به نام تثلیث قرار گرفته است. دور تا دور این میدان را کافه ها و رستوران ها و هتل ها احاطه کرده اند که می توانید پس از بازدید و گشت و گذار در دهکده یکی از کافه ها و یا رستوران ها را برای استراحت انتخاب کنید. دهکده ی هال اشتات نزدیک به 7000 هزار سال قدمت دارد و در آن بناهای باستانی و قدیمی زیادی واقع شده است. در دهکده هال اشتات اکتشافات بسیاری نظیر موتور خانه ای در زیر یک فروشگاه ورزشی بود پیدا شده است.

یکی از جذاب ترین جاذبه های دهکده هال اشتات، پل هوایی داخشتاین است که در بالاترین بخش پیست اسکی قرار گرفته است. کف این پل از شیشه ساخته شده و جز یکی از بلندترین پل های معلق کشور اتریش به شمار می رود. در بالای این پل معلق می توانید قسمت هایی از اتریش، جمهوری چک و اسلوونی را تماشا کنید. پل داخشتاین در فاصله 2700 متری از سطح دریا قرار گرفته است.

هنگامی که جمجمه ها و استخوان های افراد قدیمی را از گور خارج کردند، آن ها را طی یک مراسم خشک و تمیز کردند و با شاخه های گل و شمع های معطر تزیین نمودند و اکنون این بقایا را در خانه ای به نام چارنل نگهداری می کنند. در این خانه حدود 1200 جمجمه انسان که متعلق به قرن 12 میلادی است وجود دارد. بر روی برخی از این جمجمه ها نقاشی کشیده شده و محل مرگ شخص بر روی آن نوشته شده است.

این دهکده زیبا و قدیمی به دلیل جاذبه های تاریخی و جذابی که در خود دارد به عنوان یکی از مهم ترین آثار تاریخی کشور اتریش در سال 1997 در سازمان میراث جهانی  یونسکو به ثبت رسیده است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید