پل طبیعت تهران

19015 ۱۳۹۶/۰۸/۰۳
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 2 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

شرکت نوسازی عباس آباد در سال 1387 طی برنامه ریزی برای ساخت پلی بر روی بزرگراه مدرس، فراخوان مسابقه طراحی پل طبیعت را از طریق رسانه ها اعلام کرد. در سال 1388 طی بررسی های صورت گرفته طرح برگزیده این مسابقات به لیلا عراقیان تعلق گرفت. از سال 1389 پروژه ساخت پل طبیعت شروع و در سال 1393 پروژه ساخت به اتمام رسید و پل طبیعت افتتاح شد.

جزئیات پروژه:

مساحت سایت: 6 هکتار

مساحت کلی پروژه: 7680 مترمربع

مساحت طبقه همکف: 3200 مترمربع

پل طبیعت تهران، پل پیاده رو بر فراز بزرگراه مدرس می باشد که در عباس آباد احداث شده است. بوستان های طالقانی و آب و آتش در شرق و غرب آن قرار گرفته اند. این پلِ دو طبقه، جزوی نمادین از تهران بزرگ شناخته می شود.

طراح پل طبیعت در تهران، مهندس معمار لیلا عراقیان است. این پل منحصر به فرد دارای نورپردازی بسیار زیبا در شب می باشد. پل طبیعت در شب از لا به لای درختان به گونه ای خودنمایی می کند که همه نگاه ها را به خود جذب می نماید.

ورودی پل طبیعت از دو بوستان اطراف آن است. بوستان های آب و آتش و طالقانی در زمین های عباس آباد قرار گرفته اند، زمین های این محدوده 559 هکتار بین منطقه 5 و 3 هستند. این اراضی دارای کاربری فضای سبز و فرهنگی هستند که جهت ایجاد بوستان ها، باغ موزه، کتابخانه، رستوران و کافی شاپ اختصاص داده شده است. طول این پل 300 متر و عرض آن در طول پل بین 6 الی 13 متفاوت است و دارای وزن سازه ای معادل 2000 تن می باشد.

عموم مردم برای گذراندن شبی خاطره انگیز به این پل مراجعه می کنند. در مسیر پل علاوه بر عملکرد پیاده روی آن، کاربری های متفاوتی از جمله فضای فرهنگی، گردشگری، تفریحی و فضای سبز دیده شده تا عابرین بتوانند از آن به عنوان یک فضای ناب جهت گذراندن اوقات فراغت بهره ببرند. در طول پل فضاهایی اعم از رستوران، کافی شاپ، کافه گالری، نیمکت های طراحی شده و فضاهای سبز را مشاهده و لمس می کنید.

رستوران ملل پل طبیعت یکی از پرطرفدارترین رستوران های عباس آباد است. منظره این رستوران یکی از ویژگی های خاص آن به شمار می آید. در این رستوران می توانید یک شب به خصوص با منظره ای عالی را سپری نمایید و غذایی میل کنید.

مسیر پل طبیعت به صورت سواره از دو سو می باشد. از خیابان میرداماد وارد خیابان آفریقا شوید و به سمت پل طبیعت بروید. اتوبان حقانی و بعد خیابان حدفاصل بوستان طالقانی و موزه دفاع مقدس راه دیگری است که می توانید به پل طبیعت برسید. فقط به خاطر داشته باشید که جای پارک در مسیر دوم بهتر به دست می آید. بد نیست بخاطر داشته باشید فقط بین ساعات 8 صبح الی 11 شب می توانید از این پل استفاده کنید.

نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند حتما به این بنای زیبا و نوساز که از جاذبه های گردشگری تهران به شمار می رود بروید و لحظات تابی را برای خود بسازید.

در ذیل برخی دیگر از عکس های پل طبیعت تهران را مشاهده می کنید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید