germany

سوغات آلمان چیست

58145 2016/02/10
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 56 امتیاز : 3.6]

سوغات آلمان، شامل محصولات و برندهایی است که در کشور آلمان تولید می شوند. در سفر به این کشور علاوه بر بازید از جاذبه های تاریخی و گردشگری، می توانید فروشگاه ها و اجناسی مرغوب و زیبا را بعنوان سوغات از آلمان تهیه کنید. ما در این بخش به شما کمک می کنیم تا برندهای معروف که در کشور آلمان قابل دسترسی هستند و یادگاری هایی دیگر مانند بخش هایی از دیوار برلین که برای گردشگران جذاب است را بشناسید. همچنین آشنایی با شکلات های آلمانی که طعم فوق العاده ای دارند. در ادامه همراه ما باشید تا علاوه بر شناخت بهترین سوغات های آلمان با برخی از مراکز خرید آن آشنا شوید. 

دیگر سوغاتی های کشور آلمان: 

 • شال و روسری مارک فراس
 • ظروف آشپزخانه 
 • لوازم ریز آشپزخانه
 • قالب های کیک و شیرینی برند کایزر آلمان
 • کریستال برند ناخمن آلمان
 • پوشاک برند H&M
 • پوشاک برند اسکادا
 • پوشاک و عطر و ادکلن هوگو بوس

برند آدیداس آلمان

adidas-germany

برند آدیداس (adidas) آلمان یکی از معروفترین برنده های دنیا در زمینه محصولات ورزشی است. پایه گذاری این برند توسط آدولف داسلر بعد از جنگ جهانی دوم، با تولید بهترین و مناسب ترین کفش های ورزشی آغاز شد. این کمپانی در یکی از شهرهای آلمان تاسیس شد و امروزه فروشگاه و نمایندگی های بسیاری در سراسر دنیا دارد. برند آدیداس از سه خط موازی تشکیل شده است. در حال حاضر محصولات تولید این شرکت افزایش یافته در دو دسته تخصصی و غیر تخصصی تولید دارد. تخصصی مانند کفش، لباس ورزشی، لوازم ورزشی و تولیدات غیر تخصصی مانند عینک آفتابی، ساعت، عطر و ادکلن، کفش غیر ورزشی و … هستند. شما می توانید در سفر به آلمان از فروشگاه های برند آدیداس  دیدن کنید. همچنین برندهای دیگری زیر نظر کمپانی آدیداس هستند مانند ریبوک (reebok) ، تیلورمید (taylormade)، آیداس گلف، راک پورت (rockport) و … که از هر کدام از این برنده های معتبر و با کیفیت هم می توانید خرید داشته باشید. 

برند پوما آلمان

puma-germany

پوما (puma) برندی آلمانی اما چند ملیتی است که به تولید محصولات ورزشی پرداخته است. این برند هم مانند آدیداس از شهرت بسیاری برخوردار است که بسیاری از برند پوشان دنیا را به سمت خود جذب کرده است. این شرکت در سراسر دنیا نمایندگی های رسمی دارد که به عرضه محصولات شرکت مشغول هستند. پوما اکنون از تولید محصولات و کفش های ورزشی فراتر رفته و به تولید محصولات جانبی پرداخته است و بعنوان حامی بسیاری از ورزشکاران معروف و باشگاه های ورزشی است. در سفر به آلمان حتما سراغ فروشگاه های پوما بروید و برای خود یا اقوامتان بعنوان سوغاتی کشور آلمان محصولاتی را خریداری کنید.

شکلات آلمان

chocolate-germany

یکی از محبوبترین خوراکی های دنیا شکلات است و بسیاری از کشورهای دنیا در زمینه تولید آن فعالیت دارند. آلمان هم یکی از چندین کشور اول دنیا در شکلات سازی است و همچنین از طرفی یکی از برترین کشورها در زمینه مصرف شکلات است. شکلات خوراکی است که اکثر افراد، کوچک و بزرگ به آن علاقه دارند پس حتما تهیه شکلات آن هم بعنوان سوغات آلمان می تواند نظر همه را جلب کند. شاید برند شکلات مرسی در ایران هم به گوشتان خورده باشد، این شکلات یکی از بهترین شکلات های تولید شده در آلمان است که به بازارهای جهانی هم نیز عرضه می شود. برند معروف دیگر آلمان در زمینه شکلات stollwerck  است که کارخانه تولید آن در شهر کلن (cologne) واقع شده است و در این شهر موزه ای را تاسیس کردند که با یک خط تولید روند تولید شکلات را نشان می دهند. این شکلات هم در آلمان و دیگر کشورها تولید شده و به فروشگاه های بسیاری در سراسر دنیا صادر می شود.

دیوار برلین آلمان

Berlin-Wall-Germany

شاید نام دیوار برلین را شنیده باشید دیواری که کشور آلمان را به دو دسته آلمان شرقی و آلمان غربی تبدیل کرد. این دیوار در برلین ساخته شد و بعد از حدود 50 سال دو بخش با هم توافق کرده و دیوار را برداشتند. امروز از این دیوار بخش هایی مانده است و به یکی از جاذبه های توریستی برای گردشگران تبدیل شده است و در کنار بازدید از این دیوار می توانند بسته هایی که قسمت کوچکی از این دیوار در آن قرار گرفته است را به عنوان سوغاتی برلین و یادگاری از سفر به آلمان تهیه کنند.  

مراکز خرید آلمان

shopping-germany

در اینجا به معرفی چند مورد از مراکز خرید آلمان را میپردازیم. 

خیابان Kurfurstendamm: خیابانی که به شانزلیره ی برلین معروف است، و در دل خود بسیاری از فروشگاه های مارک را قرار داده است.

مجموعه ی اشتگلیس : فروشگاه است که در گذشته قصری باشکوه بوده است و اکنون به یک مرکز خرید تبدیل شده و  در منطقه ای به همین نام قرار دارد. 

مرکز خرید اسپیتالر استریت : یکی از بهترین مراکز خرید هامبورگ که هر فردی را به خرید ترغیب می کند. 

مرکز خرید زیل : خیابانی با تعداد بسیاری مغازه که تمام سلیقه ها را جذب میکند. 

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید

نظرات و دلنوشته های ثبت شده ...
 • فاطمه

  لطفا ادرس این مکان هاراهم بگید