چشمه سبز پوشان حاجی آباد

16264 ۱۳۹۶/۱۰/۰۹
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 12 امتیاز : 4.7]
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

استان هرمزگان با آب و هوایی نسبتا گرم و شرجی که در اکثر اوقات سال آفتاب را در بالای سر خود می بیند، با تاریخی غنی و پر فراز و نشیب یکی از زیباترین استان های کشورمان، ایران می باشد. این استان زیبا با جاذبه های طبیعی و تاریخی متنوع، پذیرای گردشگران زیادی است که هر ساله برای دیدن این جاذبه ها به استان هرمزگان سفر می کنند.

چشمه سبز پوشان هرمزگان که در شهرستان حاجی آباد قرار دارد، یکی از جاذبه های طبیعی هرمزگان است. این چشمه که یکی از بزرگترین چشمه های استان هرمزگان می باشد، در نزدیکی روستای غنی جاری است. چشمه سبز پوشان حاجی آباد که با نام سوز پوشان نیز شناخته می شود و بومیان منطقه آن را گلم سوز پوشن می نامند، از زیر یک تخته سنگ در یکی از نخلستان های روستای برغنی می جوشد.

شهرستان حاجی آباد که چشمه سبزپوشان در آن قرار دارد، همانند دیگر نقاط استان، تابستان هایی گرم و زمستان هایی نسبتا سرد دارد. آب چشمه سبزپوشان حتی در گرمترین روزهای تابستان نیز خنک است. به همین دلیل اگر تابستان به این منطقه سفر کنید می توانید بومیانی را ببینید که برای فرار از گرما به آب های این چشمه پناه آورده و در آن شنا می کنند.

عمق چشمه سبز پوشان برغنی در بیشترین حالت به 2.5 متر می رسد و عرضی نزدیک به 15 متر دارد. در آب چشمه سبز پوشان در هرمزگان می توان ماهیانی مانند کامبوزیا، باربوس و سیاه ماهی را مشاهده کرد. همچنین گونه های مختلف نرم تنان در این چشمه زندگی می کنند. ماهیگیری و صید در این چشمه مجاز نیست و در اطراف آن می توان گیاهانی مانند موزتی، بوریا، بندواش، نسی، لویی، کنار، خرما، گز و علف فت بند را دید. آب چشمه سبزپوشان علاوه بر نخلستان های روستای برغنی، مزارع منطقه جفا و روستاهای هاشم آباد، طارم و گنج را نیز سیراب می کند.

در نزدیکی چشمه سبزپوشان جاذبه های دیگری مانند آبشار تزرج و یک امامزاده وجود دارد که دیدن آنها نیز خالی از لطف نیست. امامزاده در کنار چشمه بالای تپه ای قرار دارد که به چشمه کاملا مشرف است. چشمه سبزپوشان یکی از جاذبه های گردشگری هرمزگان می باشد و نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در سفر خود به استان هرمزگان بازدید از این چشمه زیبا را از دست ندهید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید