دره ستارگان قشم

15436 ۱۳۹۶/۰۳/۰۳
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 4 امتیاز : 4]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

دره ستارگان تاریخچه جالب و عجیبی دارد. حدود دو میلیون سال است که ایجاد شده و دلیل اصلی آن فرسایش خاک، ماسه و سنگ توسط رگبار، باد و باران می باشد.

جزیره قشم یکی از شگفت انگیزترین مناطق ایران به حساب می آید و در خود شگفتی های طبیعی بسیاری را جای داده است؛ یکی از آن شگفتی ها که جزو عجایب هفتگانه قشم نیز می باشد، دره ستارگان یا دره ستاره ها می باشد.

دره ستارگان جزیره قشم عارضه ای زمین شناسی است و از نظر زمین شناسان بسیار با ارزش و کم نظیر است. همچنین در سال های اخیر به عنوان یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری قشم شناخته می شود و توریست های بسیاری را به سمت خود جذب می کند.

دره ستاره ها جزیره قشم در شمال روستای برکه خلف واقع شده است و راهی خاکی دارد که خود فاصله ای پنج کیلومتری از ساحل جنوبی دارد. ساکنان دهکده برکه خلف عقیده جالبی دارند و می گویند دلیل اصلی ایجاد این دره، افتادن ستارگان بر روی زمین است.

این پدیده زمین شناسی شامل ستون های ماسه ای و سنگی زیبا و چشم نواز، تندیس های عجیب و دالان های ترسناک است. مردم بومی منطقه که به این دره استاره افته یا استار افتیده می گویند، معتقدند در شب محل جولان ارواح و اجنه است و صداهایی عجیب و گوناگونی نیز از آن به گوش می رسد. همین مورد برای بسیاری جذاب است و عطش ماجراجویی را در آن ها افزایش می دهد، هرچند هنوز مهر تاییدی بر این موضوع نخورده است؛ زیرا دلیل اصلی ایجاد صداهای عجیب و ترسناک این دره را وزش بادها و گردش هوا در میان سنگ ها و ستون های عجیب آن می باشد.

جاذبه های گردشگری هرمزگان علی الخصوص دره ستارگان ارزش بالایی از نظر طبیعی دارند مثلا همین دره به دلیل ویژگی های منحصر به فرد و زیبایی کم نظیرش که جزئی از ژئوپارک جزیره قشم می باشد، در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است و در خاورمیانه بی نظیر است.

نکته جالب دیگری که در مورد دره ستاره ها وجود دارد، این است که بارش های کنونی گاهی می تواند باعث تغییراتی در دره بشود، البته در این منطقه خیلی کم پیش می آید که شاهد بارندگی باشیم.

پیشنهاد نشاط آوران به شما این است که اگر به قشم سفر کردید، حتما هم در روز و هم در شب به این دره زیبا بروید؛ زیبایی دره ستارگان در شب دو چندان شده و تابش مهتاب و نور ستارگان، زیبایی وصف ناپذیری به آن می دهد. همچنین اینکه مشابه این پدیده زمین شناسی را فقط در آمریکا می توانید مشاهده کنید، پس فرصت را از دست ندهید و برنامه سفر خود را بچینید.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید