منطقه فرحزاد تاش شاهرود

17076 2017/09/28
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 3 امتیاز : 5]
تاریخچه
آدرس
فاصله مکانی
فاصله زمانی

از تاریخچه منطقه فرحزاد تاش و چشمه هفت رنگ اطلاعات دقیقی در دسترس نیست.

منطقه فرحزاد و چشمه هفت رنگ شاهرود را با چشمه های آب معدنی آن می شناسند. اگر به آبی که از چشمه ها جاری می شود دقت کنید، به راحتی می توانید رنگ و بوی مواد معدنی حل شده در آب را ببینید و حس کنید. این آب ها خواص درمانی زیادی دارند و تعداد زیادی از گردشگران و بومیان برای استفاده از آب این چشمه ها به این منطقه می آیند.

مواد معدنی محلول در آب باعث شده آب چشمه ها رنگ های زیبایی به خود بگیرند، به همین دلیل به آنها چشمه هفت رنگ می گویند. به دلیل اینکه به مرور از شدت رنگ و بوی چشمه کاسته می شود، از آب قسمت های پایین تر چشمه برای امور کشاورزی استفاده می کنند. رماتیسم و دردهای مفصلی از جمله مواردی است که برای درمان آنها به این چشمه ها مراجعه می کنند.

امّا چشمه های آب معدنی تنها جاذبه طبیعی منطقه فرحزاد شاهرود نیستند. فرحزاد شاهرود به خاطر موقعیت جغرافیایی که در آن قرار گرفته، از آب و هوای خنکی برخوردار است و در سرتاسر منطقه دشت های سرسبز وجود دارد. به همین دلیل تنوع گیاهی منطقه فرحزاد تاش بسیار خوب می باشد. اگر گرمای فصول بهار و تابستان شما را اذیت می کند، می توانید با سفر به این منطقه کمی از سرمای آن لذت ببرید.

همچنین در چشمه هفت رنگ شاهرود می توانید باغ های زیادی را ببنید که به دلیل غنی بودن آب و خاک منطقه بسیار سرسبز هستند. طبیعت زیبای منطقه فرحزاد باعث می شود تا بدون احساس خستگی، ساعت ها به چشم اندازهای زیبای آن خیره شوید. بیشتر مردم این منطقه به سبب وجود آب و مراتع فراوان به دامداری و کشاورزی مشغول هستند.

بعد از این توضیحات بد نیست بدانیم چشمه هفت رنگ شاهرود کجاست؟ برای استفاده از آب های معدنی این منطقه باید به شهرستان شاهرود سفر کنید. چشمه هفت رنگ در 25 کیلومتری شمال این شهر و در شکاف های دامنه کوه شاهوار قرار دارد.

نشاط آوران به شما توصیه می کند در صورتیکه به سرما حساسیت دارید در فصول پاییز و زمستان به این منطقه که از جاذبه های گردشگری سمنان است نروید. چرا که آب و هوای این منطقه در این فصول به خاطر قرار داشتن در موقعیت اقلیمی سرد و خشک، بسیار سرد است.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید