جاذبه های گردشگری لهستان

12682 2018/03/14
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 4.5]

کشور لهستان یکی از کشورهای مرکز اروپا است که با کشورهای آلمان، روسیه، لیتوانی، اسلواکی، جمهوری چک، اوکراین و بلاروس مرز مشترک دارد. این کشور همچنین با دریای بالتیک هم مرز است که همین عامل لهستان را در موقعیتی ویژه از نظر استراتژیک قرار می دهد. کشور لهستان هم از نظر مساحت و هم از نظر جمعیت در زمره بزرگترین کشورهای اروپا و جهان به شمار می رود.

کشور لهستان اولین قربانی جنگ جهانی دوم بود. آلمان و شوروی که به طور مخفیانه لهستان را بین خود تقسیم کرده بودند، در خاک لهستان با یکدیگر درگیر شدند و لهستان به اشغال نازی ها در آمد. نازی ها در طول مدت تسلط خود بر این کشور سعی کردند تا فرهنگ مردم لهستان را ریشه کن کنند. اما تلاش های آنها نتیجه معکوس داد و باعث شد تا مردم این کشور بیش از پیش برای سنت ها و ارزش های خود احترام قایل شوند.

پس از جنگ شوروی بر لهستان مسلط شده بود و دولت دست نشانده استالین بر این کشور حکومت می کرد. اما سرانجام مردم لهستان اختیار خود را به دست گرفتند و پس از سال ها از زیر سایه شوروی بیرون آمدند. پس از فروپاشی شوروی استقلال لهستان کامل شد و این کشور به عضویت ناتو و سپس اتحادیه اروپا در آمد. موقعیت ویژه این کشور که آن را به دروازه ای میان غرب و روسیه تبدیل کرده است، باعث شده تا این کشور همواره مورد توجه کشورهای غربی و روسیه قرار بگیرد.

پایتخت لهستان شهر ورشو است که پرجمعیت ترین و بزرگترین شهر این کشور نیز به شمار می آید. لهستان در سمت شمال سواحل دریای بالتیک و در جنوب کوه های بلند کارپات را دارد. این تنوع از شمال تا جنوب این کشور باعث شده است تا آب و هوا های گوناگونی را در این کشور شاهد باشیم. همین تنوع آب و هوایی باعث شده تا مناظر چشم نوازی در این کشور پدید بیاید که چشم هر بیننده ای را خیره می کند.

اکثریت مردم این کشور لهستانی هستند اما در بین آنها آلمانی، بلاروسی و اوکراینی نیز دیده می شود. دولت لهستان به ورزش اهمیت زیادی می دهد و این کشور در تمام رشته های ورزشی حضوری فعال دارد که والیبال در بین آنها از اهمیت بیشتری برخوردار است. معدن نمک ویلیژکا، کمپ ساخت و ساز آشویتس، یادبود و موزه آشویتس، جنگل بیالویتزا، قلعه مالبورک، شهر قدیمی وارساو و قصر سلطنتی از جمله جاذبه های توریستی و دیدنی لهستان هستند که در سفر خود به این کشور می توانید از آنها دیدن کنید.

اطلاعاتی در مورد کشور لهستان:

زبان رسمی: آلمانی-مجاری

مذهب: مسیحیت

نوع حکومت: نظام دوگانه جمهوری-دولتی

جمعیت: حدود 37 میلیون و 950 هزار نفر

مساحت: 311,904 کیلومتر مربع

واحد پول: زلوتی (Złoty – PLN)

PLN 3,45 = $1

پیش شماره: +48

اختلاف زمانی با ایران: دو ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور لهستان بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید