پارک ملی ژانگی دانکسیا چین

8584 2019/10/22
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 1 امتیاز : 5]

   

پارک ملی ژانگی دانکسیا کجاست؟

این پارک ملی با نام کوهستان رنگارنگ هم معروف شده و یکی از جاذبه های گردشگری چین می باشد. پارک ملی ژانگی دانکسیا در یک محوطه کوهستانی قرار گرفته است. قله هر کوه تیره رنگ است و از دور که از دامنه تا بالای کوه و تپه ها را تماشا می کنید، انگار جعبه ای مداد رنگی هزار رنگه است.

عکس پارک ملی دانکسیا

تا سال 2010 این محوطه کوهستان رنگی نام داشت اما پس از  آن با نام پارک ملی ژانگی دانکسیا معروف شد و اکنون در فهرست آثار ملی کشور چین در سازمان یونسکو به ثبت جهانی رسیده است. سالانه توریست های بسیاری برای دیدن این پارک به چین می آیند و این کوه های رنگین کمانی در میان گردشگران طرفداران زیادی دارد، چراکه جزء یکی از طبیعی ترین پدیده های زمین شناسی هستند. شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که علت رنگین کمانی بودن این کوه ها چیست؟ در پاسخ باید بگوییم که این کوه ها از جنس کرتاسه، لای سنگ یا سیلتستون و ماسه سنگ هستند. این سنگ ها با مواد معدنی و آهن ترکیب شده اند و باعث به وجود آمدن رنگ های جدید شده اند.

پارک ملی دانکسیا تا سال های سال چندان مورد توجه نبود و از میان گردشگرانی که به چین سفر می کردند، کمتر کسی به سراغ بازدید از این پارک می رفت. اما وقتی که سازمان یونسکو این منطقه زیبا را ثبت جهانی کرد، آوازه آن در کل دنیا طنین انداز شد. کافیست تا این کوه های رنگارنگ را از نزدیک تماشا کنید تا محو زیبایی وصف نشدنی اش شوید.

هنگامی که وارد این کوهستان می شوید یک راه چوبی وجود دارد که به دره ها و بلندی های کوهستان ختم می شود. شما می توانید با قدم زدن در این راه چوبی حس و حالی را تجربه کنید که شاید تا به حال مانندش را تجربه نکرده باشید. در این راه تا چشم کار می کند همه جا رنگارنگ است و پس از آن 666 پله رو به روی تان قرار می گیرد که در صورت تمایل می توانید نیم ساعته از آن بالا بروید. توصیه می کنیم پیش از اینکه از پله ها بالا بروید با خودتان مقداری آب و خوراکی های شیرین بردارید چراکه ممکن است در طول راه فشار تان افت کند.

بهترین زمان بازدید از پارک ملی ژانگی دانکسیا، ماه ژوئن و سپتامبر است. در این دو ماه بارش هایی کوتاه رخ می دهد و پس از تابش نور خورشید مناظر این منطقه بی نظیر تر از قبل می شوند. این پارک در استان گانسو و در خارج از شهر قرار دارد و برای دسترسی به آن باید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید. پارک ژانگی در غرب چین و در نزدیکی شهر ژانگیه قرار دارد. راه های دیگری هم برای دسترسی به مسیر این منطقه وجود دارد. مثلا می توانید از اتوبوس های اختصاصی که به سمت این پارک حرکت
می کنند استفاده کنید اما هزینه آن ها نسبت به وسایل نقلیه عمومی بیشتر است. در این میان اتوبوس های توریستی هم وجود دارند که با کمترین هزینه شما را به ین پارک خواهند رساند.

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید