جاذبه های گردشگری کرواسی

11078 2017/12/25
لطفا به این مطلب رای دهید
[رای ها : 8 امتیاز : 4.8]

کشور کرواسی یکی از کشورهای منطقه بالکان می باشد. این کشور جزو کشورهای توسعه یافته بوده و از ثبات اقتصادی نسبی برخوردار است. به طور حتم می دانید پایتخت کرواسی کجاست زیرا نام آن یعنی زاگرب را زیاد شنیده اید.

کرواسی در ابتدا بخشی از امپراتوری اتریش-مجارستان بود که پس از جنگ جهانی اول به عنوان بخشی از پادشاهی یوگسلاوی شناخته شد. سرانجام در سال 1991 اعلام استقلال کرد. این کشور با کشورهای مونته نگرو، بوسنی و هرزگوین، صربستان، مجارستان و اسلوونی هم مرز می باشد. همچنین با دریای آدریاتیک ساحل مشترک دارد. جاذبه های کشور کرواسی واقعا زیبا هستند به گونه ای که در قاره اروپا، تور کرواسی انتخاب بسیاری از گردشگران می باشد.

جاذبه های گردشگری در کرواسی نقش مهمی در اقتصاد آن دارند و حدود 20 درصد درآمدهای این کشور از صنعت توریسم به دست می آید. به همین دلیل دولت کرواسی برای این صنعت اهمیت ویژه ای قائل است و همواره تلاش می کند تا گردشگران اوقات خوبی را در این کشور بگذرانند.

جاذبه های توریستی کرواسی بسیارند و شهرهای مهم آن مثل زاگرب، سیساک، زادار، کارلوواتس، اوسییک، رییکا، واراژدین، اسپلیت، پولا و دوبرونیک، هرکدام سهمی از آنها دارند. آب و هوای اکثر مناطق کرواسی مدیترانه ای است. مرتفع ترین قسمت های کرواسی در سمت شرق و نزدیک به مرز بوسنی و هرزگوین می باشد. کشور کرواسی در سواحل دریای آدریاتیک نزدیک به هزار جزیره دارد که حدود 50 عدد از آنها مسکونی هستند و مناظری واقعا کم نظیر را پدید آورده اند.

اکثریت مردم این کشور کروات هستند، اما در بین آنها می توان نژادهای آلمانی، ایتالیایی، اسلوون، مجار، بوسنیایی، چک و صرب را نیز دید. همچنین اکثر مردم کرواسی مسیحی بوده و حدود 2 درصد از کل جمعیت آن دین اسلام دارند.

پارک ملی کرکا، جزیره هوار، قصر دیوکلتیان، آمفی تئاتر باستانی پولا آرنا و موزه رابطه های شکسته از جمله جاذبه های دیدنی کرواسی هستند که می توان از آنها بازدید کرد. همچنین کرواسی به سبب موقعیتی که از نظر جغرافیایی داراست، طبیعتی بسیار چشم نواز و زیبا دارد که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

اطلاعاتی در مورد کشور کرواسی:

زبان رسمی: کرواتی

مذهب: مسیحی

نوع حکومت: جمهوری

جمعیت: حدود 4 میلیون و 170 هزار نفر

مساحت: 56,542 کیلومتر مربع

واحد پول: کونا (HRK)

HRK 6.39 = $1

پیش شماره: +385

اختلاف زمانی با ایران: یک ساعت و نیم عقب تر

ویزا: نیاز به ویزا دارد

برای مشاهده اطلاعاتی در مورد جاذبه های شهرهای کشور کرواسی بر روی نام آن ها در ذیل کلیک نمایید:

لطفا برای لذت بیشتر ما و دوستانتان، در مورد این جاذبه نظر دهید...!

لطفا همه فیلدها را با دقت پر کنید